Instagram hesabınızı silmek mi istiyorsunuz? O zaman bu konu tam size göre.

Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram son güncellemelerle birlikte kullanıcılarını artırmaya devam ediyor. Ancak sosyal medyada çok fazla zaman geçirmekten şikayetçi olabilirsiniz. Bu durumda hesabınızı dondurup böyle sorunların üstesinden gelebilirsiniz. Peki yeni bir Instagram hesabı oluşturduysanız? Bu durumda eski hesabınıza ihtiyacınız kalmayacaktır ve daha önce açmış olduğunuz hesabı tamamen silmek isteyebilirsiniz. O zaman bu işlemleri nasıl yapacağınıza geçelim.

Instagram hesabı geçici olarak nasıl dondurulur?

 • Akıllı telefonunuzu veya bilgisayarınızı kullanarak tarayıcıda şu adrese gidin: instagram.com (Bu işlemi mobil uygulamalar ile yapamazsınız).
 • Daha sonra Instagram hesabınız ile giriş yapın.
 • Açılan Instagram ana sayfa bölümünde “Profil” başlığına dokunun.
 • Bu bölümde profilinizi ve paylaşmış olduğunuz gönderileri göreceksiniz. “Profili Düzenle” başlığına dokunarak devam edin.

Instagram-hesap-1

 • Burada kişisel bilgilerinizi düzenleyebileceğiniz ekranla karşılaşacaksınız. “Hesabımı geçici olarak kapat” başlığına dokunun.

Instagram-hesap-2

 • Karşınıza gelen ekranda Instagram size hesabınızı neden kapattığınızı soracaktır. Herhangi bir seçeneği belirleyip alt bölüme hesap şifrenizi girmeniz gerekiyor.

Instagram-hesap-3

 • Herşey tamamsa “Hesabı Geçici Olarak Kapat” başlığına dokunarak işlemleri tamamlayın.

Instagram-hesap-5

Unutmadan; hesabınızı en fazla 1 hafta boyunca dondurabilirsiniz. Bu süre sonunda hesabınız tekrar kendiliğinden etkinleşecektir. Ayrıca bu süre içerisinde hesabınıza giriş yaparsanız hesabınızın etkinleştiğini göreceksiniz.

Instagram hesabı nasıl kalıcı olarak silinir?

Eğer hesabınızı silmek istiyorsanız bu işlemin bir daha geri alınmadığını bilmeniz gerekiyor. Yani bu işlemi yaparken dikkatli davranın. Ayrıca hesabınıza ait daha önce paylaşmış olduğunuz fotoğraf gibi içerikler de silineceği için bunları yedeklemenizi öneriyoruz. Şimdi hesabınızı nasıl kalıcı olarak silebileceğinize geçelim.

 • Öncelikle tarayıcınızı açıp Instagram’ın resmi hesap silme adresi olan https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ sayfasına gidin.
 • Eğer daha önce yapmadıysanız hesabınıza giriş yapın.
 • Karşınıza gelen ekranda hesabınızı neden silmek istediğiniz sorulacaktır. “Hesabını neden siliyorsun?” başlığı altındaki seçeneklerden herhangi birini seçin.
 • Hemen altında bulunan kutucuğa hesap şifrenizi girip “Hesabımı kalıcı olarak sil” butonuna dokun. Böylelikle Instagram hesabınız kalıcı olarak silinecektir.

Instagram-hesap-4

Instagram hesabınızı geçici olarak kapattığınız veya sildiğiniz oldu mu? Bu konudaki düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz