Google Play “Bu öğe cihazınız ile uyumlu değil” Sorununu Çözün!

0
14966

Bu yazımızda bazı Android cihazlarda yaşanan Google Play Store’da “Bu öğe cihazınız ile uyumlu değil” sorununun çözümünü anlatacağız.

Google Play Store üzerinde bazı uygulamalar ve oyunlar Android sürümünü desteklese de tabletler başta olmak üzere bazı cihazlarda uygulamalar ve oyunlar desteklenmiyor. Yani WhatsApp uygulaması Android 4.2.2 Jelly Bean sürümünü desteklese de Android 4.2.2 Jelly Bean sürümü yüklü tabletlerde Google Play Store üzerinden desteklenmiyor ve indirilemiyor. Fakat  Android sürümünü destekleyen Google Play Store üzerinden indirilemeyen uygulamalar ve oyunların APK dosyası kurulup kullanılabiliyor.

Ama artık “Market helper” isimli uygulama sayesinde Android sürümünü destekleyen fakat cihazınızı desteklemeyen uygulamaların APK dosyasını indirmeden doğrudan Google Play Store üzerinden destekleniyor gibi indirebileceksiniz.

Öncelikle cihazınızda Root erişimi olmalıdır eğer root erişimi hakkında bilginiz yoksa sizin için hazırladığımız bu yazıyı inceleyebilirsiniz.

Aşağıdaki ekran görüntüsünde gördüğünüz gibi General Mobile E-Tab 4 cihazı WhatsApp uygulamasını desteklemiyor olarak görünüyor. Şimdi bu sorunu çözelim.

uygulama-uyumlu-degil

 

Google Play “Bu öğe cihazınız ile uyumlu değil”  sorununu çözmek için aşağıdaki bağlantıdan “market helper” isimli uygulamayı indirip cihazınıza kurun.

Market Helper uygulamasını indirin

“market helper” uygulamasını cihazınıza kurduktan sonra açın. Sol üst köşedeki “device” kısmını “Default” yerine “Phone” olarak değiştirin. Sağ üst kısımda cihazınızın modeli yazacaktır üstüne dokunun karşınıza Samsung Galaxy S4, Galaxy S5, LG G3 gibi bazı telefon modelleri çıkacaktır bunlardan birini seçin. Ardından alt orta kısımda “ACTIVATE”  düğmesine dokunun. Karşınıza aşağıdaki gibi küçük bilgilendirme penceresi gelecektir. “Tamam”a dokunun ve uygulamayı kapatın.

market-helper

Ardından Google Play Store uygulamasının verilerini silerek cihazınızı yeniden başlatın.

google-play-store-verileri-sil

Aşağıdaki ekran görüntüsünde göreceğiniz  gibi artık WhatsApp uygulamasını General Mobile E-Tab 4 cihazından Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz. Bu işlemi yaptığınızda Android sürümünüzü destekleyen tüm uygulamaları. Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz. Eğer yukarıdan işlemi yapmanıza rağmen hala sorun yaşıyorsanız aynı işlemi birkaç defa daha yapmanız gerekebilir.

uygulama-uyumlu

Bu yazımız size yardımcı oldu mu?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz