Google Fotoğraflar İle Fotoğraflar Ve Videolarınızı Sınırsız Yedekleyin!

0
690

Android cihazlarınızda Google Fotoğraflar ile fotoğraf ve videolarınızı sınırsız yedekleyeceğinizi biliyor muydunuz? Bu yazımızda Google Fotoğraflar ile nasıl yedekleme yapacağınızdan bahsedeceğiz.

Eğer fotoğraf ve videolarınızı yedeklemiyorsanız fotoğraf ve videolarınızı korumak amacıyla Google Fotoğraflar ile sınırsız bir şekilde yedeklemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Herhangi bir arza durumunda çektiğiniz fotoğraf ve videoları kaybedebilirsiniz. Bu çok üzücü durumdur ve sizin de bu durumu yaşamamanızı istiyoruz.

Google Fotoğraflar hizmetini kullanarak fotoğraf ve videolarınızı sınırsız yedekleyebilirsiniz. Yedekleme yaptığınızda fotoğraf ve videolarınıza hem bilgisayarınızdan hemde Android cihazlarınızdan ulaşıp yönetebilirsiniz. Bilgisayarınız üzerinden  https://photos.google.com adresinden Google hesabınıza giriş yaparak yedeklediğiniz fotoğraf ve videolarınıza ulaşabilirsiniz.

Yedekleme yapmak için öncelikle cihazınızda “Google Fotoğraflar” uygulaması yüklü olmalıdır eğer yüklü değilse aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

Google Fotoğraflar
Google Fotoğraflar
Developer: Google LLC
Price: Free
‎Google Photos
‎Google Photos
Developer: Google LLC
Price: Free+

Uygulamayı ilk açtığınızda uygulama tanıtımını geçtikten sonra size yedekleme yapmanızı isteyecek resimdeki gibi “(Sınırsız depolama alanı)” yazısı yoksa sol orta taraftaki.”Ayarları değiştir” bağlantısına tıklayın. Eğer aşağıdaki gibi yazı varsa yedekleme ve senkronizasyon anahtarını açıp “BİTTİ” butonuna tıklamanız yeterli.

“Ayarları değiştir” bağlantısına tıkladıktan sonra fotoğraf ve videolarınızı sınırsız yedeklemeniz için “Yüksek kalite (ücretsiz sınırsız depolama alanı)” seçeneğini seçip sonra “KAYDET” butonuna basın. Bir önceki ekrana geleceksiniz ve yukarıda anlattığımız gibi yedekleme ve senkronizasyon anahtarını açıp “BİTTİ”  butonuna basın.

Google Fotoğraflar yedekleme depolama ayarı

Eğer daha önce “Google Fotoğraflar” uygulamasını açtıysanız uygulamanın ayarlar bölümüne girip  Yedekleyin ve senkronize edin” kısmına girin yedekleme anahtarını açıp “Yükleme boyutu” ayarını “Yüksek kalite” olarak ayarlayın.

Google Fotoğraflar yedekleme ayarını açtıktan sonra fotoğraf ve videolarınızı otomatik olarak Google hesabınıza yedeklenir. Google Fotoğraflar üzerinden albümler oluşturarak fotoğraf ve videolarınızı düzenli bir şekilde tutabilirsiniz. Eğer Google Fotoğraflar yedekleme senkronizasyon ayarını kapatırsanız yeni fotoğraf ve videolarınızı el ile Google Fotoğraflar servisine yüklemeniz gerekmektedir. Daha fazla bilgi almak için Google Fotoğraflar uygulamasından yardım bölümüne göz atabilirsiniz.

Google Fotoğraflar sınırsız yedekleme hizmetini nasıl buldunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz