Google Drive’da İndirme Sınırı Nasıl Aşılır?

12
18370

Google Drive üzerinden paylaşılan bir dosyayı indirmek istediğinizde zaman zaman indirme sınırı sorunuyla karşılaşır ve dosyayı indiremezsiniz. 

Bu sorunu nasıl çözebileceğinizi anlatıyoruz!

Google Drive Nedir?

Google Drive’dan kısaca bahsetmek gerekirse dosyaları, web sayfalarını, resimleri ve web içeriğini kaydetmenizi sağlayan bir bulut depolama uygulamasıdır. Ayrıca, Google Drive’ı tüm Windows bilgisayarınızdaki, Mac’inizdeki ve Android telefonunuzdaki dosyaları ve klasörleri senkronize etmek için kullanılabilecek bir dosya senkronizasyonu uygulaması olarak kullanabilirsiniz. Google Drive ile herhangi bir klasörü çevrimiçi olarak sıkıştırıp açabilmeniz de mümkün.

Kuşkusuz, Google Drive, ücretsiz kullanıcılar için çok fazla boş alan ile gelen en iyi bulut hizmetlerinden biridir. Google Drive, herhangi bir dosya ve klasörü herkesle paylaşmanızı sağlayan bir dosya paylaşım özelliğine sahiptir. Google, herhangi bir dosyanın indirilmesini önleyen Google Drive dosya paylaşımına bir kısıtlama getirdi. Belirli bir paylaşılan bağlantı için çok fazla etkinlik (görüntüleme ve karşıdan yükleme gibi) olduğunda, size bir uyarı mesajı verecektir. Google Drive dosya paylaşımı için yükleme sınırı çoğunlukla iş amaçlı kullanıcıları etkiliyor. Uyarı mesajı şu şekildedir:

“Bu dosya için indirme kotası aşıldığından şu anda söz konusu dosyayı indiremezsiniz.”

Bu yazımız, özellikle paylaşılan dosyalar için Google Drive indirme sınırını atlamak isteyen kişiler içindir.

Google Drive İndirme Sınırını Aşın!

Google Drive indirme sınırını düzeltmek ve yukarıdaki mesajı gösteren herhangi bir dosyayı indirmek için buradaki işlemleri yapmanız yeterlidir. Google Drive’ın dahili seçenekleri kullanıcıların aynı işlemi yapmasına izin verdiği için herhangi bir uzantı veya yazılım kullanmanıza gerek yoktur.

Google hesabınıza giriş yapın. İndirmek istediğiniz dosyaya sağ tuşla tıklayıp “Kopya oluştur” seçeneğini seçin.

Daha sonra “Drive’ım” bölümüne gidin ve dosyaya sağ tuşla tıklayıp “İndir” seçeneğini kullanarak dosyayı bilgisayarınıza indirin.

 

Bu yazımızın herhangi bir Google Drive bağlantısından paylaşılan dosyaları indirirken size çok fazla yardımcı olduğunu düşünüyoruz.

12 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz