Google Asistanı Marshmallow Cihazınıza Yükleyin!

4
1050

N-ify modülü, Google’ın Pixel serisi için yayınladığı Google Asistan servisini Android Marshmallow sürümüne sahip telefonunuzda kullanabilmenizi sağlıyor.

Daha önce sizinle burada Android 7.1 ile gelen yeniliklerden bahsetmiştik. Bu yeniliklerden birisi de Google’ın Asistan servisi oldu. Ancak bu servis sadece Google’ın kendi ürettiği Google Pixel ve Pixel XL cihazlarında kullanılabilecek şekilde sunuluyordu. Yine de Google’ın Asistan servisini kendi telefonunuzda kullanabilmenizin yöntemini burada  anlatmştık. Ancak bu işlem sadece Android Nougat sürümüne sahip Android cihazlar için geçerliydi. Şimdi ise daha faklı bir işlemle karşınızdayız.

Marshmallow cihazlarda Android Nougat deneyimi yaşatan N-ify modülü, Google Asistan servisinin de bu cihazlarda kullanılabilir olmasını sağlıyor. Modülü kullanabilmeniz için cihazınızda Android 6.0 Marshmallow sürümünün yüklü olması ve Xposed Framework kurulumunu yapmış olmanız gerekmektedir. Xposed Framework kurulumu için bu konuya göz atabilirsiniz.

Google Asistan uygulaması cihazınızda yer alan “Google” uygulaması ile bütünleşik halde sunulur. Buradaki işlemlerde başarılı olabilmeniz için telefonunuzda yer alan Google uygulamasının “6.6.14” ve üzeri sürüme sahip olması gerekiyor. Eğer daha aşağıdaki bir sürümü kullanıyorsanız Google uygulamasının son sürümünü bu bağlantıdan indirip güncelleyebilirsiniz. Son olarak bu modülün sadece AOSP arayüzüne sahip Android cihazlarda çalıştığını da belirtelim. Eğer cihazınız tüm bu şartları sağlıyorsa modülün kurulumu için aşağıdan devam edebilirsiniz.

Nasıl Yapılır?

  • Cihazınıza Xposed Frameork kurulumu yaptıktan sonra ilgili modülün son sürümünü bu bağlantıdan indirip cihazınıza normal uygulama gibi yükleyin.
  • Yükleme işlemi tamamlanınca Xposed Installer uygulamasını açıp “Modüller” bölümüne ulaşın.
  • Burada cihazınıza yüklediğiniz modülleri göreceksiniz. N-ify uygulamasının yanında yer alan kutucuğu işaretleyin.
  • Etkinleştirme işleminin ardından Google Asistan uygulamasının çalışabilmesi için cihazınızdan Ayarlar>Uygulamalar adımlarını izleyin.
  • Açılan menüde Google uygulamasını bulup uygulamanın verilerini temizleyin.
  • Son olarak tüm ayarlamaların çalışabilmesi için telefonunuzu yeniden başlatın.

Google Asistan’ı telefonunuza yüklediniz mi? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

4 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz