Farklı kaydet seçeneklerine Google Drive ve Dropbox ekleyin!

0
394

microsoft-office-2016Microsoft Office 2016 kapsamlı araçlarla geliyor ve bunlardan bir tanesi de bulut depolama seçenekleri. Yani belgelerinizi bilgisayarınız yerine varsayılan olarak gelen OneDrive bulut ortamına kaydedebiliyorsunuz.

Buna ek olarak Google Drive veya Dropbox bulut ortamlarına kaydetme seçeneklerini eklemek ister miydiniz? Dropbox zaten Microsoft Office 2013’ü destekliyor. Dropbox cephesinden yapılan açıklamaya göre bu yıldan sonra Microsoft Office 2016’yı da destekleyecek. Dropbox bir köşede dursun, biz Google Drive’ı Microsoft Office 2016’ya ekleyelim.

İlk önce bu bağlantıdan Google Drive eklentisini bilgisayarınıza indirip yükleyin.

office-google-drive-1Yükleme tamamlandıktan sonra Office programınızı açarak Google Drive ayarlarınızı yapmaya başlayın. Yapmanız gereken tek şey Google hesap bilgilerinizi girip oturup açmak. 🙂

office-google-drive-2Bundan sonra belgenizi Dosya -> Farklı Kaydet seçeneği ile Google Drive hesabınıza kaydedebilirsiniz.

office-google-drive-3Bu kadar dolanmak istemiyorsanız menüye eklenen Google Drive seçeneği ile belgenizi doğrudan kaydedebilirsiniz.

office-google-drive-4Microsoft Office 2016 ile Google Drive’ı kullanıyor musunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz