Facebook, Instagram, Snapchat ve Twitter Videolarını iPhone Telefonunuza İndirin

0
940

Sosyal medyadaki sevdiğiniz videoları iPhone telefonunuza nasıl indireceksiniz? Cevabı bu yazımızda!

Çoğumuz için, iPhone’larımızda video indirmenin başlıca nedeni, Facebook , Instagram , Snapchat veya Twitter gibi çeşitli sosyal medya platformlarından birinde takipçilerimizle ya da arkadaşlarımızla paylaşmaktır. iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlara doğrudan video indirip kaydetmek Android’e göre o kadar da kolay bir işlem değil. İşte bu konuda da tam olarak bu sorunu ele alıyoruz. Eğer telefonunuza Facebook, Instagram, Snapchat ve Twitter’da bulunan videoları indirmek istiyorsanız aşağıdaki adımlara göz atabilirsiniz.

Facebook Videoları

Facebook videolarını iOS App Store’da indirdiğini iddia eden pek çok uygulama var, ancak bu işlemi gerçekleştirmek için bunlardan hiçbiriyle herhangi bir şansınız yok. Bu nedenle sizin için en iyi çözüm, Facebook’tan video indiren bir web sitesinden yararlanmak.

Bu yöntemi kullanmak için, MyMedia adlı bir uygulamayı yükleyerek başlayın. Bu uygulamayı Facebook videolarını indirebilen bir web sitesinden bir indirme bağlantısı oluşturmak için kullanacağız.

‎MyMedia - File Manager
‎MyMedia - File Manager

Daha sonra, Facebook uygulamasını açın ve indirmek istediğiniz videoyu oynatmaya başlayın. Buradan, sağ alt köşedeki “Paylaş” düğmesine dokunun ve ardından menüden “Bağlantıyı Kopyala“yı seçin.

İkinici adımda MyMedia uygulamasını açın, ardından ekranın altındaki Tarayıcı sekmesini seçin ve aşağıdaki sitelerden birine gidin. Her biri Facebook’dan video indirmenize izin verecektir ancak bazı siteler belirli video bağlantılarıyla daha iyi çalışıyor gibi görünüyor. Eğer ilki işe yaramazsa diğerlerini de deneyebilirisiniz.

Buradan indirme alanına (sayfanın üst kısmına doğru) uzunca basın, ardından Facebook uygulamasından kopyaladığınız URL’yi yapıştırın ve “İndir” seçeneğine tıklayın. Ardından açılan pencerede “Dosyayı indir“e basın ve istendiğinde videonuz için bir isim girin.

Bu noktada video, MyMedia uygulaması içinde saklanacaktır. Videoyu normal Fotoğraf uygulamalarınızda veya Fotoğraf rulosunda görmek isterseniz, MyMedia’daki “Media” sekmesine gidin, ardından dosya adına dokunun. Buradan “Fotoğraf Rulosuna Kaydet (Save to Camera Roll)“i seçin. Böylece video dosyası da Fotoğraflar uygulamasında kullanılabilir olacaktır.

Instagram Videoları 

Instagram videolarında (ve hatta fotoğraflarda) Grab for IG uygulamasını kullananacağız. Bu Instagram istemcisini kullanmak için, önce Instagram kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanarak oturum açmanız, ardından uygulamanın Instagram video URL’lerine erişmesine izin vermek için “Yetkilendirme (Authorize)” düğmesine basmanız gerekiyor.

 

‎Grab for IG
‎Grab for IG
Developer: GrandSoft Ltd.
Price: Free+

Grab for IG uygulamasına giriş yaptıktan sonra telefonunuzdaki resmi Instagram uygulamasını açıp indirmek istediğiniz videoyu bulun. Videonun sol üstünde yer alan elips (…) düğmesine basın ve “Bağlantıyı Kopyala” diyin.

Daha sonra tekrar Grab for IG uygulamasını açın. Uygulama kopyaladığınız bağlantıyı otomatik olarak algılayacak ve videoyu indirmeye hazır hale getirecektir. Videonun yanıdaki kutuyu işaretleyip üst kısımdaki indirme seçeneğine dokunun. İndirme tamamlandığında, video Fotoğraflar uygulamasında kullanılabilir olacaktır.

Snapchat Videoları

Snapchat üçüncü parti uygulamaları yasaklamaya başladığından beri, Snapchat downloader uygulamalarını kullanmanızı artık önermiyoruz. Çünkü hesabınızın banlanmasına yol açabilir. Bunun yerine telefonunuzu MAC’inize bağlayabilir ve  QuickTime’ı kullanarak ekranı kaydedebilirsiniz. Mac’iniz yoksa ekranınızı jailbreak olmadan telefonunuzdan kaydetmenizi sağlayan AirShou uygulamasını kullanmayı deneyebilirsiniz(Önümüzdeki günlerde bu konu için bir yazı yayınlayacağız).

Zaten iOS 11 kullanıyorsanız, bu işlem çok daha kolaylaştı. Artık Snapchat videolarını kaydetmek için kullanabileceğiniz dahili bir ekran kaydedici var ve güzel çalışıyor.

Twitter Videoları

Twitter videolarını bilgisayarınıza ücretsiz bir şekilde indirebilmek için twoffline sitesini kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey ilgili gönderiye ait bağlantıyı kopyalayıp sitedeki kutucuğa yapıştırmak.

Ayrıca Twitter videolarını indirmek için “Download Twitter Video” sitesini de kullanabilirsiniz. Yine yapmanız gereken tek şey indirmek istediğiniz videonun bağlantısını kopyalayıp sitedeki kutucuğa yapıştırmak.

Twitter videolarının indirilme süreci yukarıda anlattığımız Facebook yöntemine benziyor. Devam etmek için yine aynı işlevi yerine getiren MyMedia uygulamasını indirin.

‎MyMedia - File Manager
‎MyMedia - File Manager

Ardından resmi Twitter uygulamasını açın ve indirmek istediğiniz video ile tweet’i bulun. Buradan tweetin üst kısmındaki ok işaretine dokunup açılan menüden tweet bağlantısını kopyalayın.

Bağlantı kopyalanmış olarak MyMedia uygulamasını açın, ardından ekranın altındaki Tarayıcı sekmesini seçin. Buradan aşağıdaki sitelerden birine gidin.

Açılan sitede ilgili boşluğa kopyaladığınız bağlantıyı yapıştırın ve Download butonuna dokunup videonuz için bir isim girerek kaydedin.

Bu noktada video, MyMedia uygulamasına kaydedilecektir. Ancak bir kopyasını Kamera Rulosuna kaydetmek için Media sekmesine gidip indirdiğiniz videonun üzerine dokunarak “Kamera Rulosuna Kaydet(Save to Camera Roll)”i seçin. Böylelikle video, normal Fotoğraf uygulamalarınızda kullanılabilir olacak.

Bu yöntemleri kullanarak sosyal medyadaki videoları iPhone telefonunuza indirebildiniz mi? Deneyimlerinizi bizimle paylaşın.

 

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz