Facebook Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

2
254

Facebook’a ait hesabınızda çok vakit geçirdiğinizi düşünüyorsanız veya bu sosyal medya platformundaki hesabınızı ortadan kaldırmak istiyorsanız hesabı tamamen silebilirsiniz. Hesabı silmek yerine hesabı dondurmayı da tercih edebilir hesaba tekrar giriş yaptığınızda tüm verilerinizin eksiksiz bir şekilde geri gelmesini de sağlayabilirsiniz.

Facebook Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Facebook’a ait hesabınızı ortadan tamamen kaldırmak isterseniz tüm verilerinizin yok olacağını bilmeniz gerekmektedir. Facebook hesabınızı kalıcı olarak silmek yerine hesabı dondurmayı da tercih edebilirsiniz. Hesabı dondurmak için Facebook’a girin. Facebook’un ana ekranının sağ üst köşesinde ters üçgen simgesine ardından Ayarlar’a dokunun. Genel Hesap Ayarları başlığının altında Hesabı Yönet’e tıklayın. Ekranı yavaşça aşağı kaydırın ve buradaki Hesabı Dondur butonuna tıklayarak hesabınızı hangi sebeple dondurmak istediğinizi belirtin.

Facebook hesabınızdaki verilerin tamamen gitmesini göze alıyorsanız hesabınızı silme işlemine başlayabiliriz. Facebook hesabınızı silmek için Facebook ana ekranının sağ üst köşesindeki ters üçgene tıklayın daha sonra Ayarlar’a gidin. Sol taraftaki başlıklardan Facebook Bilgileri’ne dokunun. Hesabını ve Bilgilerini Sil seçeneğine gidin ve buradaki Hesabını Sil butonuna tıklayın. Facebook hesabınızı böylece tamamen silebilirsiniz.

Facebook hesabınızı yok etmeden hesabınıza ait bilgileri de bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Bilgileriniz içerisinde gönderileriniz, fotoğraflarınız ve diğer içerikleriniz yer alır. Bilgileri indirmek için de Hesabı Kalıcı Olarak Silme başlıklı pencerenin altındaki seçeneklerden Bilgilerini İndir butonuna tıklayın. Facebook hesabınızı silme işlemi başlatıldıktan sonra hesaba asla erişemezsiniz. Bu yüzden bilgilerinize erişmek isterseniz bilgileri indirmeniz doğru bir tercih olacaktır.

2 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz