Facebook Doğum Tarihi Nasıl Değiştirilir?

1
19065

Facebook’ta doğum tarihinizi değiştiremiyor musunuz? Bu yazımızda doğum tarihinizi nasıl değiştireceğinizi anlatacağız.

Facebook’a kayıt olurken isim, doğum tarihi, yaşadığınız şehir gibi bilgilerinizi vermeniz gerekiyor. Zamanla bu bilgilerinizi tekrar değiştirebilmeniz mümkün. Peki kayıt aşamasında doğum tarihi bilginizi yanlış olarak girdiyseniz? Ya da kayıt olup birkaç kez değiştirme işlemini tekrarladıktan sonra değiştirme sınırına ulaşmış olabilirsiniz. Eğer bu sınırı aştıysanız doğum tarihinizi daha fazla değiştiremezsiniz. Yine de doğum tarihi bilginizi değiştirmenizin bir yolu var ve bu işlemin tamamen yasal olduğunu belirtmek isteriz.

Facebook’ta doğum tarihinizi değiştirmek için kişisel hesabınıza Facebook masaüstü sitesinden girmeniz gerekiyor. Yani mobil uygulama ve site üzerinden bu işlemi yapamazsınız. Yine de mobil cihazlarda Facebook’u masaüstü görünümünde açan tarayıcılar ile bu sorunu çözebilirsiniz.

iOS için Facebook’a giriş yaptıktan sonra Safari seçeneklerinden “Masaüstü Siteyi İste” seçeneğine tıklamanız yeterlidir. Facebook, masaüstü görünümünde açılacaktır. Android platformunda ise Chrome, artık Facebook masaüstü sürümünü görüntülemiyor. Ne var ki Google Play Store dan “Opera tarayıcı” isimli uygulamayı kullanarak Facebook’u masaüstü görünümünde açabilirsiniz. Opera tarayıcısını indirdikten sonra “Ayarlar” bölümünden “User agent” ayarını masaüstü olarak ayarlamanız gerekiyor. Daha sonra Facebook’un masaüstü sürümünü görüntüleyebilirsiniz.

Facebook’a girdikten sonra doğum tarihinizi değiştirmek için zaman tünelinize girin. Kapak fotoğrafınızın sağ alt kısmındayer alan “Bilgilerini Güncelle” butonuna tıklayın.

Facebook doğum tarihi nasıl değiştirilir?

Bilgilerinizi düzenleyeceğiniz bu sayfada hakkında bölümünden “İletişim Bilgileri ve Temel Bilgiler” sekmesine tıklayın.

Facebook doğum tarihi nasıl değiştirilir?

Açılan sekmede iletişim ve temel bilgilerinizi düzenleyeceğiniz sayfaya ulaşacaksınız. “Temel Bilgiler” kısmından doğum tarihi bilgisini düzenlemek için, mevcut doğum tarihi bilginizin yanında yer alan “Düzenle” bağlantısına dokunun.

Facebook doğum tarihi nasıl değiştirilir?

Karşınıza doğum tarihinizi değiştireceğiniz bölüm açılacaktır. Eğer karşınızda görseldeki gibi “Doğum tarihini değiştirme hakkın kalmadı” gibi uyarı yoksa doğum tarihinizi bu bölümden ayarlayıp, mavi renkteki “Değişimleri Kaydet” butonuna tıklayarak değiştirebilirsiniz. Eğer ilgili uyarı ile karşılaşıyorsanız “bizimle iletişime geçin” bağlantısına tıklayın.

Facebook doğum tarihi nasıl değiştirilir?

Açılan bağlantıda Facebook’un “Doğum Tarihi Değiştirme Talebi” sayfası ile karşılaşacaksınız. Bu sayfada gerçek doğum tarihinizi yıl, ay ve gün şeklinde olarak girip, değiştirme talebinin nedenini “Bu benim gerçek doğum tarihim” olarak ayarlayın. Daha sonra “Gönder” butonuna tıkladığınızda doğum tarihinizin kısa bir süre sonra değiştiğini göreceksiniz.

Facebook doğum tarihi nasıl değiştirilir?

Facebook doğum tarihi nasıl değiştirilir?

Bu yazımız size yardımcı oldu mu?

1 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz