Ekranı Kırık Android Telefonunuzu Yönetin

1
12442

Ekranı kırılmış ya da dokunmatiği diğer sebeplerden dolayı çalışmayan Android telefonunuzda herhangi bir işlem yapmanız mümkün değildir.

Ekranı kırık Android telefonunu çalıştırmayı kim istemez? Özellikle de telefonu tamire verirken, tamircinin dosyalarınızı karıştırma riskine karşı bu işlem işinize yarayabilir.

Ekranı Kırık Android Telefonunuzu Yönetin

1- Android Kontrol Programını Kullanın

Android Kontrol programını bilgisayarınıza indirin. Programı bilgisayarınıza indirdikten ve kurduktan sonra telefonu bir USB kablo aracılığıyla bilgisayara bağlayın. Android Kontrol programı sayesinde bilgisayarınıza bağlı olan klavye ve fareyi kullanarak bilgisayar ekranınızda açılan telefonunuzun ekranını yönetebilirsiniz. Android Kontrol programını buraya tıklayarak Windows işletim sistemli bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

2- OTG Kablosu ve Fare Kullanın

Telefonunuza bir OTG kablosu takın ve bu OTG kablosuna fare bağlayın. Ekranı çalışmayan Android telefonunuzda böylece dolanabilirsiniz. Ancak bu işlemin gerçekleşebilmesi için akıllı telefonunuzun kilit ekranının açık olması gerekiyor.

3- Google Cihazımı Bul ile Telefon Kilidini Kaldırın

Google’ın uygulaması olan Google Cihazımı Bul, akıllı telefonunuzun kaybolması durumunda veya telefon kilidinizi açamadığınızda size yardımcı olur. Google Cihazımı Bul’u kullanarak ekranı kırık telefonunuzun kilidini kaldırabilirsiniz.

Cihazımı Bul’u kullanarak telefonunuzun kilit ekranını kaldırmak için ilk olarak uygulamaya gidiniz. Uygulamaya buraya tıklayarak gidebilirsiniz.

Uygulama sayfasına gittikten sonra telefonunuzun bağlı olduğu Google hesabına giriş yapın. Açılan ekranda cihazınızın modelinin görüntülendiği bölümden Kilidi Aç butonuna tıklayarak ekran kilidini kaldırabilirsiniz.

4- Vysor ile Telefonunuzun Ekranını Bilgisayara Yansıtın

Vysor uygulamasını kullanarak telefonunuzun ekranını bilgisayara yansıtabilmeniz için ilk olarak akıllı telefonunuzda USB Hata Ayıklama Modu’nun açık olması gerekmektedir. Eğer telefonunuzda USB Hata Ayıklama Modu açıksa ve Vysor uygulaması telefonunuzda yüklü ise telefonunuzu bilgisayar ekranından yönetebilirsiniz.

İşleme ilk olarak bilgisayarınızda Vysor’un Chrome eklentisini kurarak başlayın. Eklentiyi buraya tıklayarak Google Chrome tarayıcınıza kurabilirsiniz.

Bir sonraki adımda ise Android cihazınızı bilgisayara bağlayın ve Chrome’da Vysor eklentisini açtıktan sonra Aygıtları Bul’a dokunun. Vysor eklentisi bilgisayara bağlı telefonunuzu bulduğunda ekrandan telefonunuzu seçin ve Android cihazınızda açılacak pencerede Tamam’a tıklayın. Vysor Connected yazısı akıllı telefonunuzun ekranında gözükünce bilgisayardan telefonu yönetmeye başlayabilirsiniz.

İpuçları ve güncel teknoloji haberlerinden haberdar olmak istiyorsanız Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz. Sağlıcakla kalın!

1 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz