E-Kitaplardaki DRM Koruması Nasıl Kaldırılır?

0
3390

E-kitaplardaki Dijital Haklar Yönetimi (DRM) koruması nedir? Ne işe yarar? Nasıl kaldırılır? sorularına cevap veriyoruz.

DRM korumasını iki kelimeyle açıklayabiliriz: Telif Hakkı. Biliyorsunuz telif hakkıyla korunan ürünlerin yasa dışı olarak satılması, dağıtılması ülkemizde ve dünya genelinde bir suç. Peki DRM koruma kaldırma yöntemini anlatmak suç mu? 2014 yılında New York yargıcı Denise Cote, dağıtma amacı olmayanlar için bu yöntemi anlatmanın suç olmadığını söyledi.

DRM korumasına sahip e-kitabınızı başka cihazlarda kullanabilmek için her seferinde yeniden indirmeniz gerekiyor. Buna gerek var mı? DRM korumasını kaldırın ve e-kitabınızı farklı cihazlarınıza kopyalayın ve sorunsuzca görüntüleyin.

Burada anlatacağımız yöntem tamamen kişisel kullanımınız içindir. Telif hakkına sahip bir ürünün internet ortamında paylaşılması, halka açık bir şekilde dağıtılması ülkemizde suçtur ve bunun sebep olacağı hiçbir durumu Tekno Bölge olarak kabul etmiyoruz.

Hadi DRM korumasını kaldıralım. Öncelikle buradan eBook DRM Remover programını indirin veya satın alın. Programın demo sürümü sadece 10 adet e-kitap ile işlem yapabilmenizi sağladığını belirtelim.

Programı açın ve DRM korumasını kaldırmak istediğiniz e-kitabınızı seçin. Kindle, Adobe Digital Editions veya NOOK ile doğrudan ekleyebilir veya Add Files butonu ile e-kitabınıza ait .epub dosyasını seçebilirsiniz.

Satın alınan e-kitaplarınızı Adobe Digital Editions ile nasıl açabileceğinizi buradan öğrenebilirsiniz.

DRM Remover - 1

Biz Digital Editions butonuna tıklayarak e-kitabımızı listeledik. Bizde bir tane olduğundan bir tane e-kitap gözüküyor.

DRM Remover - 2Dilerseniz Output Folder ile işlem sonunda dosyanın nereye kaydedileceğini değiştirebilirsiniz. E-kitabınızı seçin ve Remove DRM butonuna tıklayın. İşlem tamamlanınca hedef klasör otomatik olarak açılacaktır.

DRM Remover - 3

E-kitabınızın DRM korumasını başarılı bir şekilde kaldırabildiniz mi? Unutmayın: Burada anlattığımız yöntem sadece kişisel kullanımınız içindir. Satın almış olduğunuz e-kitabın izinsiz olarak internet ortamında paylaşılması suçtur.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz