Dinlediğiniz Şarkıları Doğrudan Snapchat ile Bulun!

0
760

Dinlediğiniz şarkıları Shazam uygulamasına gerek kalmadan doğrudan Snapchat ile de bulabilirsiniz.

Herhangi bir mekanda veya radyoda çalan yeni bir müzik duyduğumuzda, dinlediğimiz şarkının ismini öğrenmek için ilk başvurduğumuz yollardan biri Shazam uygulamasıdır. Ne var ki zaten Snapchat kullanıyorsanız, duyduğunuz şarkının adını Shazam uygulamasına gerek kalmadan doğrudan Snapchat ile de bulabilirsiniz. Üstelik bu işlem oldukça basit:

Animated GIFs - Find & Share on GIPHY

Bir şarkı çalarken Snapchat uygulamasında kamerayı açıp ekrana basılı tutun. Birkaç saniye sonra şarkı adını ve sanatçısını gösteren bir açılır bilgi ekranı alacaksınız. Ayrıca “Şarkı Bilgisi“, “Gönder” ve “YOKSAY” olmak üzere üç farklı seçenekle karşılaşacaksınız. Eğer sadece şarkının adını öğrenmek istediyseniz “YOKSAY” seçeneğine basıp devam edin.

Şarkıyı gerçekten dinlemek için Şarkı Bilgisi’ni tıklayın. Bu, şarkının adını ve sanatçısını bir kez daha gösterecektir. Yukarı doğru kaydırarak daha fazla seçeneğe ulaşabilirisiniz.

Şarkıyı doğrudan Apple Music, Spotify veya YouTube üzerinden dinleyebilsiniz. Hatta uygulama içerisinden dinlediğiniz şarkının sözlerini de görüntülemeniz mümkün. Bunun için aşağı doğru ilerlemeyi deneyin.

Şarkı sözlerinin aşağısında ise uygulamanın sizin için sunduğu üç farklı şarkı önerisiyle karşılaşacaksınız. “Tümünü Göster” seçeneği ile daha fazla şarkı önerisine ulaşabilmeniz de mümkün.

Tüm bunlara ek olarak dinlediğiniz şarkıyı arkadaşlarınızla paylaşmak için “Gönder” seçeneğine dokunup paylaşmak istediğiniz arkadaşlarınızı veya gruplarınızı seçin.

Ve her şey bu kadar! Tüm süreç oldukça basit ve hızlı. Artık Snapchat uygulamanızın içinde Shazam-ing ile çevrenizde duyduğunuz tüm yeni şarkıları bulup arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

 

 

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz