CyanogenMod Kamera Sorunları Nasıl Çözülür?

0
1195

CyangenMod’da kamera sorunları mı yaşıyorsunuz? Bu yazımızda CyanogenMod kamera sorunlarının çözümlerini anlatacağız.

Bazı Android cihazların açık kaynak kodları üreticiler tarafından açılmadığından başka bir deyişle yayınlanmadığından CyanogenMod romları cihazlara tam uyumlu şekilde optimize edilemiyor ve kamera verimli çalışamayıp hatalar verebiliyor. Bu yazımızda sizler için CyanogenMod kamera sorunlarının çözümlerini anlatacağız.

Burada anlatacağımız çözümler her cihazda fayda etmeyebilir. Bu çözümler geçici çözümlerdir. Tamamen çözmek şu an için mümkün değil diyebiliriz.

“Kameraya Bağlanamıyor” Hatası Çözümü:

Bu sorunun çözümü cihazınızda kurulu CyanogenMod romu hiç kamerayı başlatmıyorsa aşağıdaki çözümler işinize yaramayabilir. Eğer birkaç kamera işleminden sonra bu hatayı alıyorsanız aşağıdaki çözümler işinize yarayabilir.

Bu hatayı aldığınızda cihazınızı yeniden başlatmanız gerekiyordu ve zaman kaybı oluyordu. Artık “Camera Restarter” uygulaması ile cihazınızı yeniden başlatmadan kamerayı başlatabilirsiniz. Uygulamayı aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

Camera Restarter
Camera Restarter
Developer: theandroidseb
Price: Free+

Uygulamayı cihazınıza indirip kurun. “Kameraya Bağlanamıyor” hatası aldığınızda bu uygulamayı açıp “RESTART CAMERA” butonuna basın. Uygulama sizden root erişimi isteyecektir root erişimi verdikten sonra orta alt kısmında “Camera restarted” yazısı gördükten sonra kullanacağınız kamera uygulamasını açabilirsiniz.

CyanogenMod - Camera Restarter

“Kameraya Bağlanamıyor” Hatası Almamak İçin Çözüm:

Android cihazınızda CyanogenMod romu kullanırken birkaç kamera işleminden sonra bu hatayı alıyorsanız aşağıdaki talimatları uygulayın.

  1. Cihazınıza Google Play Store üzerinden “B612” isimli kamera uygulamasını indirin.
  2. Cihazı her yeniden başlattığınızda başka kamera uygulaması açmadan önce “B612” kamera uygulamasını açıp bir seferliğine arka kamerayı açın.
  3. CyanogenMod romunun içinde gelen kamera uygulaması yerine “Google Kamera”, “CameraMX” veya “Open Camera” kamera uygulamalarından birini kullanın. Google Play Store indirme bağlantılarını aşağıda vereceğiz.
The app was not found in the store. 🙁
Camera MX - Photo & Video Camera
Camera MX - Photo & Video Camera
Developer: MAGIX
Price: Free+
Open Camera
Open Camera
Developer: Mark Harman
Price: Free

Video Çekerken Görüntüyü Kaydetmeyip Sadece Ses Kaydetmesi Sorunu Çözümü:

Android cihazınızda CyanogenMod romu kullanırken video çekme sorunları yaşıyorsanız video çözünürlüğünüzü düşürebilirsiniz. Örneğin 1080p çözünürlüğü yerine 720p veya 480p çözünürlüğünde video çekebilirsiniz. Video çekmek için yukarıda belirttiğimiz kamera uygulamalarını kullanmanızı tavsiye ederiz.

CyanogenMod kamera sorununuzu çözdünüz mü?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz