Cihazlarınız Arasında WiFi İle Hızlı Dosya Transferi Yapın!

0
1197

Bluetooth bağlantısı ile dosya transferi yaparken çok mu bekliyorsunuz? Kablosuz ağ bağlantısı ile daha hızlı dosya transferi yapabilirsiniz. Detaylar bu yazımızda.

Android cihazlar arasında dosya transferini Es Dosya Yöneticisi uygulaması ile daha hızlı hale getirebilirsiniz. WiFi bağlantısı ile cihazınızdan hızlıca dosya gönderip alabilirsiniz. Öncelikle bunun için dosya transferi yapacağınız her iki cihazada Google Play Store üzerinden “Es Dosya Yöneticisi” isimli dosya yöneticisi uygulamasını ücretsiz olarak indirmeniz yeterlidir. Sonrada WiFi bağlantısı ile nasıl dosya gönderip alacağınızı anlatalım.

ES File Explorer File Manager
ES File Explorer File Manager
Developer: ES Global
Price: Free+

Es Dosya Yöneticisi uygulamasını her iki cihaza kurduktan sonra her iki cihazında aynı WiFi noktası bağlı olması gerekiyor. Eğer bulunduğunuz bölgede bağlayacağınız kablosuz ağ noktası yoksa iki Android cihazınızın bir tanesinin WiFi paylaşımını açıp diğer cihazı bağlayabilirsiniz. Burda mobil veri internet bağlantınızın açık olmasına gerek yok. Mobil veri kapalıyken bile dosya transferi yapabilirsiniz. Önemli olan internet bağlantısı değil cihazların birbirine bağlanmasıdır.

Cihazları birbirine bağladıktan sonra her iki cihazda da Es Dosya Yöneticisi uygulamasını açın. Transfer etmek istediğiniz dosyaları veya klasörleri bulup üzerine basılı tutarak işaretleyin. İşaretledikten sonra sağ alt kısımda üç noktalı “Diğer” seçeneğine dokunun ve “Gönder“e tıklayın.

Android Cihazlar Arasında Wifi İle Hızlı Dosya Transferi Yapın!Android Cihazlar Arasında Wifi İle Hızlı Dosya Transferi Yapın!

Gönder” seçeneğine dokunduktan sonra aynı WiFi noktasına bağlı ve Es Dosya Yöneticisi uygulamasında olan diğer kullanıcılar aranacaktır. Kısa bir süre taradıktan sonra göndereceğiniz cihaz bulunacaktır. Dosya göndereceğiniz cihaz çıktığında “Gizle” seçeneğine dokunarak taramayı gizleyebilirsiniz. Dosya paylaşımı yapacağınız cihazı seçtikten sonra sağ üst kısımda ok işareti simgesine dokunun.

Android Cihazlar Arasında Wifi İle Hızlı Dosya Transferi Yapın!Android Cihazlar Arasında Wifi İle Hızlı Dosya Transferi Yapın!

Ok işareti simgesine dokunduğunuzda göndereceğiniz cihazda onay penceresi açılacaktır. Onay penceresinde “Tamam” seçeneğine dokunduktan sonra Es Dosya Yöneticisi sizden gelecek olan dosyaları yada klasörleri nereye kaydedeceğinizi soracaktır. Gelen dosyayı nereye kaydedeceğinizi seçerek “Tamam” seçeneğine dokunduğunuzda hızlı transfer başlayacaktır.

Siz hangi yöntemle dosya transferi yapıyorsunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz