Cihazınız USB OTG Desteği Sunuyor Mu? Öğrenin!

1
21018

Android telefonunuz veya tabletinizde USB OTG desteği olup olmadığını bilmiyorsanız ve bunu öğrenmek istiyorsanız bu yazımız tam size göre.

Apple’nın iPhone ve iPad’leri ile karşılaştırılınca Android cihazlar oldukça esnek duruyorlar. Örnek olarak Android cihazların ana menülerini ve kilit ekranlarını değiştirebiliyorsunuz, ve NFC ile dosya aktarımı yapabiliyorsunuz ama bu sadece olayların yazılım tarafı, esneklik bundan daha da öteye gidiyor.

USB On-The-Go adı verilen bir teknoloji ile Android cihazınız düşündüğünüzden daha güçlü olabilir. Bu özellik ile birlikte bir kablo kullanarak USB konektörü kullanan her cihaza bağlanabiliyorsunuz.

USB OTG için cihazınıza bir flash sürücüsü takarak daha fazla depolama alanı elde etmek en iyi örneklerden biri, yada bir oyun konsolu takıp Android cihazınızda oyun deneyiminizi bir üst seviyeye çıkartabilirsiniz.

usbotg

Bunu gerçekleştirmek için bir OTG kablosu almanız gerekiyor ki bu kablolar hem pahalı değil hem de gideceğiniz herhangi bir telefoncuda bulunma ihtimali oldukça yüksek.

Ama bütün Android cihazlarda OTG desteği bulunmuyor, cihazınızda OTG desteğinin bulunup bulunmadığını anlamak için bu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

1.Adım: USB OTG Tester uygulamasını cihazınıza indirin

cihazınızda USB OTG özelliğinin bulunduğunu doğrulamak için aşağıda verdiğimiz linkte bulunan USB OTG Tester adlı uygulamayı indirin.

USB OTG Tester
USB OTG Tester
Developer: OneSolutions
Price: Free

2.Adım: Cihazınızın USB OTG özelliğini destekleyip desteklemediğini kontrol edin

Bu adımda uygulamayı açın ve  ekranda bulunan “Perform OTG Test” butonuna basın, cihazınızda destek bulunuyorsa ekranınızda “Your mobile supports OTG” yazılı bir bildirim görünecektir.

3.Adım: OTG Kablonuzu Alın Ve Özelliğin Tadını Çıkarın

Cihazınızda bu özelliğin olduğundan emin olduktan sonra bu teknolojinin getirdiği özellikleri  istediğiniz gibi kullanabileceksiniz.

Sizin cihazınızda bu özellik bulunuyor mu? Bulunuyorsa bu özelliği nasıl kullanıyorsunuz, düşüncelerinizi bizimle paylaşın!

1 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz