Bu gizli iOS numarası hangi uygulama için ne kadar zaman harcadığınızı gösteriyor

0
322

Gün içinde telefonunuzu gereğinden fazla kurcaladığınızı düşünüyor musunuz? O halde hangi uygulamayı ne kadar süre kullandığınızı gösteren bu iOS özelliğine göz atın.

Hepimiz telefonlarımıza çok fazla zaman harcıyor gibi hissediyoruz. Bildirimler bizi sürekli rahatsız ediyor. Facebook’ta veya Twitter’da neler olduğunu görmemiz gerekiyor ve Instagram’a göz atmak ya da WhatsApp’taki arkadaşlarımızla sohbet etmek için sürekli bir ihtiyaç hissetmekteyiz. Peki telefonumuzdaki bu uygulamalarda ne kadar zaman harcadığımızı biliyor muyuz? Cevabını öğrenmek istiyorsanız hangi iPhone uygulamasında ne kadar zaman harcadığınzı gösteren bu gizli iOS özelliğine göz atın.

Öncelikle “Ayarlar” uygulamasını açın. Ardından “Pil” seçeneğine tıklayıp genel bakışın yüklenmesi için birkaç saniye bekleyin (biraz aşağı kaydırmanız gerekebilir).

Karşınıza çıkan ekranda son 24 saatte veya son 7 gün içerisinde telefonunuzdaki uygulamaların pil kullanımına göre sıralandığını göreceksiniz. Ancak biz uygulamalarda harcadığımız zamanı görmek istiyoruz değil mi? Şimdi 24 saat/ 7 gün seçeneklerinin yanında bir saat simgesi göreceksiniz. Saat simgesine dokunduğunuzda listeniz genişletilecek ve en çok kullandığınız uygulamalarda harcadığınız tüm süreyi göreceksiniz.

İlgili simgeye dokunduğunuzda listenin hala pil kullanımına göre sıralandığını farketmişsinizdir. Ancak her uygulamanın alt kısmında o uygulamayı kullandığınız toplam süreyi gösteren göstergeler belirecek. İlk gösterge, uygulamayla etkileşime geçtiğiniz toplam süreyi ve ikinci gösterge ise uygulamanın arka planda etkin olduğu toplam zamanı göstermektedir.

Bu özelliği yararlı buldunuz mu? Şimdi bize bir iyilik yapın ve kendi (muhtemelen şok edici) kullanımınızın bir ekran görüntüsünü alın ve yorumlarda bizimle paylaşmayı deneyin.

 

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz