Bilgisayarınız Oculus Rift ile uyumlu mu? Test edin!

0
527

Oculus Rift

Dünyayı kasıp kavuran sanal gerçeklik cihazı Oculus Rift, bilgisayarınız ile uyumlu mu test edin!

Oculus Rift birkaç yıldır piyasada ancak geliştirilme aşamasındaydı ve sadece seçilmiş kişiler bu cihazlara sahip olmuş ve test edebilmişlerdi. Artık bu cihaz herkes tarafından satın alınabilir. Ancak cihazın 599 Dolar olduğunu belirtelim. 🙂

Cihazı kullanabilmek için güçlü bir bilgisayara sahip olmanız gerekmektedir. Bu yüzden satın almayı düşünüyorsanız, satın almadan önce bilgisayarınızı test etmenizi öneriyoruz. Peki nasıl test edeceksiniz?Oculus Rift ekibi bunun için bir araç yayınladı ve bu aracı kullanarak bilgisayarınızı test edebilirsiniz.

Aracı bu bağlantıdan indirebilirsiniz. Aracı çalıştırdığınızda “Start” butonuna tıklayarak test işlemini başlatabilirsiniz. Araç kısa bir süre içerisinde bilgisayarınızı test edecektir.

Oculus Rift - Test 1

Test işleminin sonucunda bilgisayarınızın uyumlu olup olmadığını belirten bir yazı göreceksiniz. Bu yazının sonucunda bilgisayarınız Oculus Rift ile uyumlu değilse önce bilgisayarınızın özelliklerini yükseltmenizi öneriyoruz.

Oculus Rift - Test 2

Ayrıca Oculus Rift için gereken minimum sistem özellikleri aşağıda yer almaktadır, inceleyebilirsiniz.

  • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 970 / AMD R9 290 veya daha üstü
  • İşlemci (CPU): Intel i5-4590 veya daha üstü
  • Bellek: 8GB+ RAM
  • Video Çıkışı: HDMI 1.3 video çıkışı ile uyumluluk
  • USB Portları: 3x USB 3.0 portu + 1x USB 2.0 portu
  • İşletim Sistemi: Windows 7 SP1 64 bit veya daha üstü

Bu sanal gerçeklik cihazınız satın almayı düşünüyorsunuz musunuz? Bu cihaz hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz