Android’te Wi-Fi Ağınıza Bağlanan Cihazları Bulun

0
665

Android akıllı cihazınızla bağlı olduğunuz Wi-Fi ağına sizden başka bir cihaz bağlanıp bağlanmadığını kontrol edebilirsiniz.

Bağlı olduğunuz kablosuz ağa bağlı cihazları görüntülemek için Android cihazınızın Root erişimine sahip olmasına gerek yoktur. Bunu yapabilmek için iki ayrı program vardır. Bu programların işlevleri aynıdır.

Android’te Wi-Fi Ağınıza Bağlanan Cihazları Bulun

1- Fing – Network Tools’u Kullanın

Fing – Network Tools, akıllı telefonunuza bağlı olduğunuz kablosuz ağa bağlı cihazları ve cihazların MAC adreslerini görüntüler. Uygulamayı Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Fing – Network Tools isimli uygulamayı Android cihazınıza indirdikten sonra açın ve uygulama ana ekranından, Wi-Fi ağınıza bağlı olan cihazları taratarak işleme başlayın. Cihazlar taratıldığında kablosuz ağa bağlı cihazların listesi açılacaktır. Bu ekrandan cihazların isimlerinin üzerine dokunarak detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

2- Wi-Fi Inspector

Wi-Fi Inspector da Fing ile aynı görevi yapan bir Google Play Store uygulamasıdır. Bu uygulama da Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirilebilir. Android telefonunuza indirdiğiniz bu uygulamanın kullanımı oldukça kolaydır.

Uygulamayı Android cihazınıza indirin ve açın. Bağlı olduğunuz kablosuz ağ uygulama ana ekranında görüntülenecektir. Bu ekranın altındaki Ağı Denetle butonuna tıklayın. Bu butona tıkladığınızda ağınıza bağlı olan cihazların listesi açılacak. Bu listede ağa bağlı olan cihazların detaylı bilgilerine erişebilir, isterseniz bu cihazları ağınızdan engelleyebilirsiniz.

“Nasıl Yapılır?” konularından anında haberdar olmak için Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz. Sağlıcakla kalın!

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz