Android Telefonun Kilit Ekranı SMS İle Nasıl Açılır?

0
1024

Android telefonunuzun kilit ekranını korumak için belli başlı güvenlik seçenekleri vardır. PIN, desen, şifre, yüz tanıma ve parmak izi gibi çeşitli güvenlik seçenekleri telefon kilit ekranı güvenliğinin, telefonunuzu eline alan kötü niyetli kişiler tarafından korunmasını sağlar.

Telefonunuzun kilit ekranının güvenlik seçenekleri arasına SMS ile kilit açma özelliğini eklerseniz, kilit ekranının güvenliğini daha üst düzeye çıkartabilirsiniz.

Android Telefonun Kilit Ekranı SMS İle Nasıl Açılır?

Android telefonunuzun kilit ekranı güvenliğini SMS ile sağlamak için, SMS gönderebileceğiniz bir telefona sahip olmalısınız.

SMS gönderip kilit ekranını açacağınız akıllı telefonun Root’lu olması gerekmektedir. Root erişimi olan akıllı telefonunuzda kilit ekranı güvenliğini SMS ile sağlamak için ilk olarak SMS Bypass isimli uygulamayı telefonunuza indirin.

Uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra açın ve telefonunuza yollanan SMS’in içeriğindeki şifrenin ne olacağına karar verin. Bu şifreyi telefonunuza her yolladığınızda telefonunuzun kilit ekranı otomatikman açılacaktır. Uygulama ana ekranında yeni şifre oluşturarak işleme devam edin. Varsayılan şifre 1234’tür. Bu şifreyi istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Kilit ekranını açmanız için gerekli güvenlik şifresini oluşturduktan sonra diğer telefonunuzu kullanarak kilit ekranınızın güvenliğini sağladığınız akıllı telefonunuza bu şifreyi, yanına Reset yazarak SMS olarak gönderin.

Uygulamanın ayarlarının olduğu bölümüne girin ve burada yer alan Şifreyi Uzaktan Değiştir seçeneğini seçili hale getirin.

[root] SMS Bypass
[root] SMS Bypass
Developer: Miroojin Bakshi
Price: ₺5,31

Bu konu hakkında sizin düşünceleriniz nelerdir? Siz, telefonunuzda böyle bir güvenlik önlemi almayı düşünür müsünüz?

Konu hakkında sorularınızı bize sitemizdeki Soru-Cevap bölümünden iletebilir, teknoloji hakkında güncel haberlerden haberdar olmak ve ipuçlarını takip etmek istiyorsanız Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz