Android Güç Menüsünü Materyal Temaya Çevirin!

0
734

Cihazınıza bağlı olarak, cihazınızın güç menüsü kullanışsız olabilir. Sizin de cihazınızın güç menüsü kullanışsız ise bu konumuzun yardımı ile kullanışlı hale getirebilirsiniz.

DrAcHe981 adlı kullanıcı güç menünüzü kullanışlı hale getirmek amacı ile bir Xposed Modülü üretmiş. Bu modül cihazınıza yüklü iken güç menünüzü istediğiniz gibi modifiye edebilirsiniz ve bu modül size Android’in şık materyal temasını güç menünüze uyarlıyor, cihazınız gereksinimlerini karşılarsa tabii.

Gereksinimler:

  • Rootlu bir Android cihaz
  • Xposed Framework yüklü ve bilinmeyen kaynakları açık olan br cihaz
  • Android 5.0 ve üstüne sahip bir cihaz
  • Başka bir güç menüsü modunun yüklü olmaması

Adım 1: NeoPowerMenu Modülünü İndirin

Başlamak için Xposed uygulamanızda “Download” yani “Modül İndir” kısmına girin ve NeoPowerMenu için arama yapın ve modülü seçin, modülü seçtikten sonra “Versiyonlar”kısmını açın ve uygun olan versiyonu yükleyin.

Screenshot_2016-06-16-20-13-41Screenshot_2016-06-16-20-13-57

Bu adımları tamamladığınızda Xposed tarafından indirdiğiniz modülün aktif olmadığını ve bu modülü aktif edip cihazınızı yeniden başlatmanız gerektiğini söyleyen bir bildirim gelecek, sizin de indirdiğiniz modülü “Modüller” kısmından aktif edip cihazınızı yeniden başlatmanız gerekecek.

Adım 2: Ekstra İzinleri Ayarlayın

Cihazınızı yeniden başlattıktan sonra NeoPowerMenu uygulamasını açın. Birkaç saniye sonra uygulama Superuser erişimi için izin isteyecektir, “Grant” yada sistem dilinize bağlı olarak “İzin Ver” tuşuna basın, Eğer Android 6.0 ve ya daha üstü bir versiyon kullanıyorsanız uygulama sizden birkaç ek izin daha isteyecektir bunları da onaylamanız gerekecektir.

NeoPowerMenuNeoPowerMenu2

Adım 3: Güç Menünüzü Yapılandırın

Bu noktada yeni güç menünüzü özelleştirmeye hazır olacaksınız. Başlamak için General kısmının altında bulunan “Theme” seçeneğini seçin burada güç menünüzün her yönünü renk olarak değiştirebilirsiniz. Ama bu size biraz fazla geldiyse ve kafanız karıştıysa  “Load Preset” kısmında aydınlık, karanlık ve ya siyah bir temayı bir dokunuşla seçebilirsiniz.

635995943865183540635995944056055661

Daha sonra, uygulamanın ana menüsünden “Visibility and Order” kısmına girin. Burada yeni güç menünüzde bulunacak seçenekleri açıp kapatabilirsiniz, ve ekranın sol tarafından seçenekleri istediğiniz gibi sürükleyip yerlerini değiştirebilirsiniz.

635995944296085861635995945770977854

Adım 4: Yeni Bir Tarz İle Güç Menünüzü Kullanın

Her şeyi istediğiniz gibi ayarladıktan sonra uygulamanın ana menüsüne geri dönün ve yaptığınız değişikliklerin kayıt olup olmadığını kontrol edin. Daha sonra cihazınızın güç tuşuna uzun süre basılı tutun ve yeni güç menünüzün açılmasını izleyin.

Menü şık bir materyal temada ekrana geliyor, ve güç menünüzde bulunan bütün seçenekler canlı, açık ve tanımlaması çok kolay oluyorlar. Nasıl yapılandırdığınıza bağlı olarak, güç menünüzde daha çok seçeneğe sahip olacaksınız, yani bu modül ile güç menünüzü hem şık hem de kullanışlı bir hale getirebilirsiniz.

upgrade-androids-power-menu-with-material-design-lots-features.w1456 (1)upgrade-androids-power-menu-with-material-design-lots-features.w1456

Android cihazınızın güç menüsünü özelleştirdiniz mi?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz