Android Gezinti Çubuğunu Root Olmadan Özelleştirin

0
547

Android gezinti çubuğunuzu özelleştirmek ister misiniz? Renk değiştirebilir, müzik görselleri ekleyebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Android gezinti çubuğunuza “Navbar Apps” uygulaması sayesinde root erişimi olmadan aşağıdaki özelleștirmeleri kolaylıkla yapabilirsiniz.

  1. Sabit gezinti çubuğu rengini değiştirme.
  2. Uygulamaya göre renkli gezinti çubuğu.
  3. Gezinti çubuğunda pil göstergesi.
  4. Gezinti çubuğuna özel görüntü ekleme.
  5. Gezinti çubuğuna emojiler ekleme.
  6. Gezinti çubuğunda müzik çalarken müzik çubuğu görselleștirmesi.

Öncelikle Google Play Store üzerinden “Navbar Apps” isimli uygulamayı indiriyoruz. Uygulamayı indirmek için aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz.

Navbar Apps
Navbar Apps
Developer: Damian Piwowarski
Price: Free

Uygulamayı indirip açtığınızda aşağıdaki gibi ekran gelecektir, istenilen izinleri tek tek verin.

Sabit Gezinti Çubuğu Rengi Değiştirme

Sabit gezinti çubuğu rengini istediğiniz bir renkle değiştirebilirsiniz. Bunu yapmak için Sabit Renk özelliğini aktif ederek çıkan pencereden istediğiniz gezinti çubuğu arka plan rengini ayarlayabilirsiniz.

 

Uygulamaların Rengine Göre Gezinti Çubuğu Rengini Değiştirme

Bu özelliği aktif ettiğinizde gezinti çubuğu rengi tıpkı Android 5.0 Lollipop ile gelen renkli durum çubuğu gibi gezinti çubuğunuda uygulamaların rengine göre ayarlamaktadır. Bunu yapmak için Etkin Uygulama özelliğini aktif edebilirsiniz. İsterseniz uygulamaların gezinti çubuğu rengini siz özel olarak belirleyebilir veya istediğiniz uygulama için bu özelliği devre dışı bırakabilirsiniz.

 

Gezinti Çubuğuna Pil Göstergesi Ekleme

Bu özellik ile gezinti çubuğuna pilin durumunu ekleyebilirsiniz. Bazı seçenekler için Navbar Apps uygulamasının geliştiricisine ücretli destek yaparak seçeneklerin kilidini açmanız gerekiyor. Bunu yapmak için Pil Göstergesi özelliğini açabilirsiniz.

Gezinti Çubuğuna Özel Görüntü Ekleme

Bu özellik ile gezinti çubuğuna özel görüntüler ekleyebilirsiniz. Uygulamanın ücretsiz sürümünde sadece belirli görüntüler ekleyebiliyorsunuz geliştiriciye destek vererek ek daha fazla görüntü ekleyebilirsiniz. Görüntü özelliğini açarak bu özelliği kullanabilirsiniz.

Gezinti Çubuğuna Emojiler Ekleme

Bu özellik ile 4 farklı seçtiğiniz emojiyi gezinti çubuğuna ekleyebilirsiniz. İfadeler özelliğini açarak bu özelliği kullanabilirsiniz.

 

Gezinti Çubuğuna Müzik Görselleştirmesi Ekleme

Bu özellik ile müzik dinlerken gezinti çubuğuna müzik görselleștirmesi ekleyerek cihazınıza ayrı bir güzellik katıyor ancak mikrofon iznini kullandığı için cihazınızın pil tüketiminin daha fazla olacağını söyleyelim çeşitli seçenekler ile müzik görselleștirmesini özelleştirebilirsiniz. Müzik Widget’ı özelliğini kullanarak cihazınıza ayrı bir güzellik katabilirsiniz.

Uygulamayı beğendiniz mi?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz