Android Gece Modu Nasıl Etkinleştirilir?

0
1447

Gece modu nedir ve neden buna ihtiyacınız var? Birçoğumuz yatağımıza girdiğimizde Facebook, Twitter veya Instagram gibi sosyal ağlarda gezinmeye başlama alışkanlığına sahibiz.

Telefon ekranı çok parlak olduğunda, özellikle de karanlık ortamda gözlerinize zarar verebilir. Ayrıca, ekran parlaklığını azaltmak pil ömründen tasarruf sağlayabilir. Ekran parlaklığını azalttığınızda daha fazla güç kullanan ve pilinizi boşaltan beyaz alanın tamamını kapatır.

Neyse ki, Android 7.0/8.0 /9, gözlerinizi karanlık bir yerde korumak için telefon ekranını karartan karanlık mod veya gece modu olarak adlandırılan bir özellik sunuyor. Android’in önceki bir sürümü için mevcut gece modu uygulamaları da mevcut. Android 9 Pie yüklü Samsung cihazınızda gece modunu nasıl etkinleştirebileceğinizi anlatacağız.

Cihazınızda Ayarlar uygulamasında Ekran ayarına gidin ve açılan ekranda “Gece modu” seçeneğini etkinleştirin. 

Android Gece Modu Etkinleştirme

Özelliği etkinleştirdiğiniz anda telefon ekranınız siyaha dönecek ve yazılar beyaz olarak gözükecektir. Özelliği kapatabilmek için ise adımları tekrar izlemeniz yeterli olacaktır.

Gece moduyla ilgili şu anda hiçbir yapılandırma seçeneği yok ve sadece Samsung uygulamalarını etkilemektedir. Ancak mavi ışık filtresinde çeşitli yapılandırma seçeneklerine sahipsiniz. Bu özelliği de göz önünde bulundurabilirsiniz.

Cihazınız için güncel yazılımlara ulaşmak için “Stock Romlar” sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Android cihazınızda gece modu veya mavi ışık filtresi özelliğini kullanıyor musunuz? Düşüncelerinizi yorum bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz