Android Cihazınızı Temizlemek İçin 2 İpucu

0
7016

Android cihazınızın depolama alanındaki gereksiz dosyaları silerek küçük bir temizlik yapmak istiyorsanız bu yöntemler size yardımcı olacaktır.

Cebimizdeki akıllı telefonlarda uzun süreli kullanımınla birlikte kaydedilen verilerden dolayı performans düşüşü görülür. Böyle durumlarda biriken verileri temizlemek cihazını az da olsa hızlandıracaktır.  Bunun içinse çeşitli yöntemlere başvururuz. Ancak burada bilmeniz gereken bir nokta bulunuyor. Eğer telefonunuzu hızlandırdığını veya gereksiz dosyaları temizlediğini iddia eden ve bu alanda oldukça popüler olan Clean Master, 360 Security gibi üçüncü parti uygulamalar ile temizlemeye çalışıyorsanız, bu ve benzeri uygulamaları kullanmamanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü bu tür uygulamalar cihazınızda fazla RAM kullanarak ve işlemcinizi yorarak cihazınızın pilini tüketmekten başka işe yaramazlar.

Peki Android cihazımda gereksiz dosyaları nasıl temizleyeceğim?” diye soracak olursanız size oldukça basit iki temizleme yönetimi göstereceğiz. Hadi başlayalım!

Önbelleği Silme:

Android cihazınızda sık sık yapmamak şartıyla belirli aralıklarla uygulamalarının önbelleğini silerek cihazınızda boş alan açabilirsiniz. Bunun için herhangi bir üçüncü parti uygulama indirmenize gerek yoktur. Cihazınızın Ayarlar > Depolama bölümüne girerek “Önbelleğe Alınan Veriler” seçeneğine dokunarak tüm uygulamaların önbelleğini silebilirsiniz. Bu işlemi en az iki günde bir yapmanızı tavsiye ederiz.

Android Cihazınızı Temizlemek İçin 2 İpucu

Gereksiz Dosyaları Silme:

Android cihazınızın dahili veya harici depolama alanında işletim sistemi ve uygulamalar tarafından oluşturulan gereksiz olan klasör ve dosyaları dosya yöneticisi yardımıyla sildiğinizde cihazınızda boş alan açılacaktır. Zamanla yeniden gereksiz dosya ve klasörler çıkacağı için bu işlemi en az iki günde bir yapmanızı tavsiye ediyoruz. Cihazınızın dosya yöneticisi uygulaması gereksiz klasör ve dosyaları silmeye yetersiz kalabilir. Bu yüzden Google Play Store üzerinden indirebileceğiniz Es Dosya Yöneticisi uygulamasını kullanmanızı öneririz.

Android Cihazınızı Temizlemek İçin 2 İpucu

ES Dosya Yöneticisi
ES Dosya Yöneticisi
Developer: ES Global
Price: Free

Android cihazınızın depolama alanını belirli aralıklarla temizliyor musunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz