Android Cihazınızı Güvenlik Kamerasına Çevirin!

0
661

Bir çoğumuzun evinde kullanılmayan Android cihazı vardır. Peki bunları nasıl güvenlik kamerasına çevirebiliriz? Bu yazımızda sizlere bunu anlatacağız.

Güvenlik kamerasına ihtiyacınız varsa ve evde kullanmadığınız Android cihaz cihaz varsa bunu nasıl güvenlik kamerasına çevireceğiz ? Perch teknoloji şirketinin yaptığı basit bir uygulama ile bunu yapacağız.

1.Adım: Uygulamayı İndirme

Android cihazınızı saniyeler içeriside ev izleme cihazına dönüştürebilmek için ücretsiz bir uygulama olan Perch uygulamasını kullanacağız.

The app was not found in the store. 🙁

uygulama indirme

2.Adım: Hesap Oluşturma ve Yayını Başlatma

Uygulamayı cihazınıza yüklediğiniz zaman açın ve bir hesap oluşturacağız. Karşımıza çıkan seçeneklerde SIGN UP butonuna dokunuyoruz.

uygulama giriş

Ardından karşınıza böyle bir ekran çıkacak. E-posta adresinizi, şifrenizi ve tekrardan şifrenizi girip SIGN UP butonuna dokunuyorsunuz.

uygulama kayıt

Android 6.0 ve üzeri bir Android sürümü kullanıyorsanız uygulama ilk açılışta sizden kamera kaydı ve ses kaydı için izin isteyecektir. İzin Ver seçeneği ile izinleri onaylayın. İzinleri verdikten sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır.

Güvenlik kamerası olarak kullanacağınız için ses kaydı da sizin için önemli olabilir. Bu yüzden seslerin de kaydedilmesini istiyorsanız Audio Recording seçeneğini “ON” olarak işaretleyebilirsiniz. Son olarak ise FINISH butonuna dokunun.

uygulama bitiş

Karşımıza aşağıdaki gibi ekran çıkacaktır. Buraya kadar geldiyseniz kamera görüntülerini istediğimiz zaman, istediğimiz yerden izleme aşamasına geçeceğiz.

uygulama son

3.Adım: Kameraya Her Yerden Erişim 

Kurmuş olduğunuz kameraya her yerden erişebilmeniz mümkün. Bunun için getperch.com sitesine giriyoruz. Ancak şu an beta aşamasında olduğundan şu an sadece Google Chrome ve Firefox internet tarayıcılarında çalışmaktadır.

Siteye girdikten sonra karşımıza aşağıdaki gibi bir sayfa açılacak oradan SIGN IN yazısına tıklıyoruz.

Perch Site

Açılan sayfaya kayıt olduğumuz bilgileri giriyoruz ve SIGN IN butonuna tıklıyoruz.

Site Girişiİşte kameramız! Kamerayı istediğiniz yerden, istediğiniz zaman izleyebilirsiniz. Ses kayıt özelliğini açtıysanız, hoparlör sisteminizden bu sesleri dinleyebilirsiniz.

Tarayıcıda Güvenlik Kamerası

Eğer videolara ve seslere daha sonra ulaşmak istiyorsanız, kaydırma çubuğunu herhangi bir zaman dilimine hareket ettirebilirsiniz.

Bizce buradaki tek sorun eski Android cihazınızınızın kamera görüntü kalitesi.

Android cihazınızın güvenlik kamerasını çevirdiniz mi? Bizimle düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz