Android Cihazınızdan Uzak Masaüstü Bağlantısı Kurun!

1
4342

 

Microsoft yayınlamış olduğu uygulama sayesinde Android kullanıcıları bilgisayarları ile uzak masaüstü bağlantısı kurabilmesi mümkün hale geliyor.

Evlerimizde, iş yerlerimizde, okullarımızda ve diğer yerlerde kullandığımız bilgisayarlar genellikle Windows işletim sistemine sahipler. Microsoft, Remote Desktop uygulaması ile bu bilgisayarlara uzaktan bağlanabilmenizi sağlıyor.

Henüz Türkçe dil desteği bulunmayan Microsoft Remote Desktop uygulamasını nasıl kullanabileceğinizi anlatalım.

Uygulamayı ilk açtığınızda bomboş bir ekran sizi karşılayacak. Bu ekranda ekleyeceğiniz tüm bilgisayarlarınız gözükecektir. Hadi bir bilgisayar ekleyelim. Ekranımızın sağ üst köşesinde yer alan “+ (artı)” işaretine dokunup “Desktop” seçeneğini seçiyoruz.

“PC name” bölümüne bilgisayarınızın adını veya IP adresini girmeniz gerekmektedir. Biz IP adresimizi kullandık. IP adresini nasıl öğrenebileceğinizi bilmiyorsanız konunun sonunda ihtiyacınız olabilecek konulara ait bağlantılar yer almaktadır.

IP adresini yazdıktan sonra “User name” bölümünden “Add user account” seçeneğini seçiyoruz. Bunu yapmamızın sebebi Uzak Masaüstü Bağlantısı kurarken kullanıcı adımızı ve şifremizi her seferinde yeniden yazmak zorunda kalmayalım.

Bilgisayardaki kullanıcı adımızı ve hesabımıza ait şifreyi girdikten sonra “Save” seçeneğine dokunuyoruz.

Ayarlamaları yaptıktan sonra bir daha “Save” seçeneğine dokunuyoruz ve uygulama bizi ana ekrana gönderiyor. Ana ekranda eklemiş olduğumuz bilgisayarlar gözükecektir. Buradan bağlanmak istediğimiz bilgisayarımızı seçiyoruz.

Bilgisayarınızı seçtiğiniz anda uygulama sertifikayla doğrulamasıyla ilgili bir pencere görüntüleyecek. Aşağıda yer alan “Don’t ask me again for connections to this computer” seçeneğini işaretleyerek ilerideki bağlanmalarınızda bu pencerenin görüntülenmemesini sağlayabilirsiniz. “Connect” butonuna dokunarak bağlantıyı gerçekleştirin.

Bağlantınızı gerçekleştirdiğinizde Android cihazınızda görüntülenecek ekran, bilgisayarınızla aynıdır.

Uzak Masaüstü Bağlantısı için Windows işletim sistemine sahip bilgisayarınızın IP adresini bilmeniz ve Uzak Masaüstü Bağlantısı özelliğinin etkinleştirilmiş olması gerekmektedir. Bu konularımızı Tekno Bölge sitemizde sizinle paylaştık.

Bilgisayarınızın IP adresini öğrenmek için bu bağlantıdan,

Bilgisayarınızda Uzak Masaüstü Bağlantısı özelliğini etkinleştirmek için bu bağlantıdan,

Bilgisayarınızdaki kullanıcı hesabınızın şifresi yoksa ve Uzak Masaüstü Bağlantısı için şifre sormasını istemiyorsanız bu bağlantıdan ilgili konulara ulaşabilirsiniz.

Remote Desktop 8
Remote Desktop 8
Developer: Unknown
Price: Free

1 YORUM

  1. İyi güzelde sadece aynı wifi ağına bağlıyken bağlanabiliyorsun, dışarıda kendi internetinle bağlanamıyorsun ben kurcaladım bulamadım..

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz