Android 7.0 Nougat İle Gelen Gizli Kedi Oyunu

1
8619

Android işletim sisteminin son versiyonları sürekli içerisinde gizli oyunlar ile gelmektedir. Android 7.0 Nought ile gelen gizli oyun ise bir kedi oyunu. Peki bu oyunu nasıl aktif hale getirebiliriz? Gelin hep beraber bakalım.

Bildiğiniz gibi Android işletim sisteminin yeni sürümlerinde güncellemeyle beraber bir de gizli bir oyun gelmekte. Lolipop ve Marshmallow güncellemeleri ile birlikte gelen Flappy Bird’e benzer gizli oyuna “Android sürümü” başlığına dokunarak ulaşabiliyorduk. Geliştiriciler son yayınlanan Android Nougat versiyonun içerisine de farklı bir gizli oyun yerleştirmişler. Fakat bu oyunu açmak diğer Android sürümlerindeki gibi basit değil. Bu oyunun nasıl açılacağını sizlere adım adım anlatıyoruz.

1.Adım: Easter egg’i açma

Öncelikle telefonumuzdan Ayarlara>Cihaz Hakkında aşamasına kadar geliyoruz. “Android sürümü” yazan yazıya “N” harfi çıkana kadar ard arda basıyoruz. Telefonunuz titrediği zaman kocaman bir N harfi ve altında kedi resmi çıkacaktır. Kedi resmi gözüktüyse bir sonraki adıma hazırsınız demektir.

cihaz-hakkinda

2.Adım: Hızlı ayarlara bir bölüm daha ekleme

Artık Easter egg’i açmış bulunuyoruz. Şimdi ise telefonun ana ekranına geliyoruz ve bildirim çubuğunu aşağı çekiyoruz. Sağ altta bulunan düzenle butonuna basıyoruz ve açılan menüde kedi resmi bulunuyor. Onu bildirim çubuğundaki hızılı ayarlar bölümünün, görünür olan kısma taşıyoruz. Buraya kadar sorun çıkmadan yaptıysanız diğer adıma geçmeye hazırsınız demektir.

bildirim_cubugu_ekleme_1bildirim_cubugu_ekleme_2

bildirim_cubugu_ekleme_3

3.Adım: Etkinleştirin

Bunları ekledikten sonra bildirim çubuğunudan hızlı ayarları açın ve boş tabak resmi olan seçeneğe tıklayın. Karşınıza balığı neyle besleyeceğiniz ile ilgili dört farklı seçenek çıkacak. Bunlardan istediğiniz birini seçin. Seçtiğiniz simge boş tabak simgesi yerine geçtiyse bu adımıda başarmışsınız demektir. Şimdi geldik son adıma.

3-13-23-3

4.Adım: Kediyi Besleyin!

Yukarıdaki adımı yaptıktan sonra bildirim çubuğunuza bir kedi geldi ve yemeklerinizi yemek istiyor şeklinde bir bildirim gelecek. Bildirimin üzerine tıklayarak oyununuzu açabilirsiniz. Bazen kedinin yemeğinizi bulması uzun zaman alabilir.

4-14-24-3

Sizce Android’in bu sürümüne yerleştirmiş olduğu oyun nasıl? Cevaplarınızı bekliyoruz.

1 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz