Windows 10 İçin Facebook, Messenger ve Instagram!

0
761

Facebook, Windows üzerinde yeni bağımsız Facebook ve Messenger uygulamasını ve Windows 10 Mobile için yenilenmiş Instagram uygulamasını yayınladı.

Bu uygulama ile Facebook masaüstü bildirimlerini, daha hızlı çalışan bir haber kaynağını ve makaleleri daha hızlı paylaşmak için uygulamaya gömülü bir tarayıcı getiriyor.

Facebook Messenger Wİndows

Geçtiğimiz günlerde paylaşılan bir yazıda Facebook uygulamaları ve Windows kullanıcılarının bekleyebileceği bazı ana özellikleri açıkladı. Yeni Facebook Uygulaması Başlat Menüsü üzerinden erişilebilir ve Haber Kaynağınızı tarayıcınızdan ve ya daha önceki Facebook uygulamasından daha hızlı görüntülemeniz için tasarlandı (Daha önceden Wİndows 8 için bir Facebook Uygulaması bulunmaktaydı). Yeni uygulama ile Masaüstü Bildirimleri alabilileceksiniz ve Başlat Menüsü üzerine bir Canlı Karo ekleyerek Haber Kaynağınıza gelen güncellemeleri görebileceksiniz. Yeni Facebook uygulaması Dosya Yöneticinize veya kullandığınız resim uygulamalarına kolayca erişerek resim paylaşmanızı kolaylaştırıyor.

Facebook Messenger Wİndows

Messenger uygulaması ise mesajlarınızın İşlem Merkezi’nde görüntülenebilmeleri için yerel masaüstü bildirimlerini aktifleştirmiş halde geliyor. Bildirimleri bir kenara bırakırsak Messenger tarayıcı uygulaması ile aynı sayılır, fakat ödemeler, sesli ve videolu arama ve uygulama üzerinden fotoğraf ve ya video kaydetmek şu anlık mümkün değil. (Yakın zamanda ekleyeceklerdir). Facebook Uygulaması Windows 8.1 ve Windows 10 için, Messenger Uygulaması ise Windows 8, 8.1 ve Windows 10 işletim sistemleri için kullanılabinir durumda. Bu uygulamaları Microsoft Mağazasından aşağıdaki linkleri kullanarak indirebilirsiniz.

Windows İçin Messenger | Microsoft Mağazası

Windows İçin Facebook  | Microsoft Mağazası

Windows Facebook Canlı Kare

Ve gelelim Windows Phone için gelen Instagram uygulamasına, bildiğiniz üzere uzun bir süre önce Windows Mobile için Instagram uygulaması yayınlanmıştı fakat neredeyse hiç güncellenmemişti ve haliyle bazı desteklerden mahrum kalmıştı bu durumda Windows Phone kullanıcılarını Android ve ya IOS işletim sistemli telefonlara biraz da olsa yöneltmişti. Bu yönelme durumu geçtiğimiz günlerde sona erdi çünkü Facebook Windows Mobile için Instagram uygulamasını güncelledi, bu güncelleme ile birlikte Windows  Mobile için Instagram uygulaması rakipleri Android ve IOS için Instagram uygulamasıyla aynı kulvara girdi diyebiliriz. Fakat bu uygulama sadece Windows 10 Mobile sürümü için mevcut ama Microsoft Lumia cihazları için güncellemeyi aşama aşama çıkarttığından bir sorun olmayacaktır.

Instagram Windows 10 Mobile

Windows üzerinden Facebook ve Messenger ve ya Windows 10 Mobile üzerinden Instagram uygulamasını kullandınız mı? Deneyimlerinizi bizimle paylaşın.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz