Uzak Masaüstü Bağlantısı Nasıl Etkinleştirilir?

1
633

windows-10-logo

Uzak Masaüstü Bağlantısı yapabilmeniz için bilgisayarınızdan bunu etkinleştirmeniz ve birkaç ayar yapmanız gerekmektedir. Daha doğrusu “hangi bilgisayara bağlanılacaksa” o bilgisayarda Uzak Masaüstü Bağlantısı etkinleştirilmiş ve ayarlarının yapılmış olması gerekmektedir.

Görev çubuğunda yer alan Arama özelliğine tıklayın.

Uzak Masaüstü - 1Açılan arama kutucuğuna Windows Güvenlik yazdığınız anda Windows Güvenlik Duvarı karşınızda olacaktır. Windows Güvenlik Duvarı’na tıklayın. Bu arada Windows’un arama özelliğini beğendiğimizi vurgulamak istiyoruz.

Uzak Masaüstü - 2Windows Güvenlik Duvarında sol tarafta yer alan “Bir uygulamanın veya özelliğin Windows Güvenlik Duvarını geçmesine izin ver” seçeneğine tıklayın. Bunu yaparak bir uygulama veya özelliğe izin verebilir, bu sayede ilgili uygulamanın veya özelliğin Windows Güvenlik Duvarına takılmamasını sağlayabilirsiniz.Uzak Masaüstü - 3Bir uygulama veya özelliğe izin verebilmeniz için kullanıcı hesabınızın “yönetici” olması gerekmektedir. Eğer yönetici hesabına sahipseniz “Ayarları değiştir” butonuna tıklayın.Uzak Masaüstü - 4Listeden “Uzak Masaüstü” özelliğini bulun ve sol tarafındaki kutucuğu işaretleyip Tamam butonuna tıklayın.Uzak Masaüstü - 5Durun daha bitmedi. Bu bilgisayar’a farenizle sağ tıklayıp Özellikler’i açın. Ayrıca masaüstü simgelerini görüntülemek istiyorsanız bu bağlantıda yer alan konumuz size yardımcı olabilir.

Uzak Masaüstü - 6Bilgisayar özelliklerinden “Uzak bağlantı ayarları” seçeneğini seçin.

Uzak Masaüstü - 7Açılan pencereden ilgili olan seçenekleri işaretleyin ve Tamam butonuna tıklayın.

Uzak Masaüstü - 8Artık bağlanılacak bilgisayarda uzak masaüstü bağlantısını başarıyla etkinleştirdiniz. Uzak masaüstü bağlantısını kullanıyor musunuz?

1 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz