Uzak Masaüstü İçin Şifre İstemesin!

1
4617

Uzak Masaüstü Bağlantısı

Uzak Masaüstü Bağlantısı’nı sık sık kullanan biriyseniz, Uzak Masaüstü Bağlantısı kurabilmek için kullanıcı adınızın ve şifrenizin gerektiğini biliyorsunuzdur.Windows kullanıcı hesabınızı şifresiz kullanıyorsanız Uzak Masaüstü Bağlantısı için şifre ayarlamanıza gerek yok.

Windows varsayılan olarak Uzak Masaüstü Bağlantısı için kullanıcılardan şifre de istemektedir. Bu özelliği devre dışı bırakmaya ne dersiniz?

Görev çubuğunda yer alan başlat menüsü (pencere) simgesine farenizle sağ tıklayıp Çalıştır’ı başlatın.

Uzak Masaüstü Bağlantısı - 1Çalıştır’a “gpedit.msc” yazarak Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi’ni çalıştırın. Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi çoğu Windows kullanıcısı tarafından bilinmemektedir. Zaman zaman bununla ilgili konular paylaşacağız.

Uzak Masaüstü Bağlantısı - 2Sol taraftan aşağıdaki yolu takip edin.

Bilgisayar Yapılandırması -> Windows Ayarları -> Güvenlik Ayarları -> Yerel İlkeler -> Güvenlik Seçenekleri

İlgili yolu takip ettikten sonra sağ taraftaki listeden “Hesaplar: Yerel hesabın boş parola kullanmasını yalnızca konsol oturumuyla sınırla” ilkesine gelin ve çift tıklayın.Uzak Masaüstü Bağlantısı - 3İlgili ilkenin ayarını “Devre dışı” olarak ayarlayın ve Tamam butonuna tıklayın.

Uzak Masaüstü Bağlantısı - 4

Eğer kullanıcı hesabınızda şifre yoksa, bundan sonraki Uzak Masaüstü Bağlantısı için şifre girmenize gerek olmayacaktır.

Uzak Masaüstü Bağlantısı’nı kullanıyor musunuz?

1 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz