Office 2016’da Neler Yeni?

0
383

microsoft-office-2016

Bildiğiniz gibi dün Office 2016 yayınlandı. Peki yeni sürümde ne gibi özelllikler var?

Office 2016 ile herkes yeni özelliklerin neler olacağını merakla bekliyordu. İşte Microsoft’un açıklamış olduğu özelliklerden bazıları:

  1. Çalışma arkadaşlarınızla Word programında bir belge üzerinde birlikte çalışıyorsanız neler yaptıklarını aynı anda görebilirsiniz.
  2. Office 365’de yer alan Gruplar özelliği Outlook 2016’nın bir parçası haline geldi. Office 365’de yer alan Gruplar, herkese açık veya özel ekipler oluşturmanıza olanak sağlıyor. Ekibin üretkenliğini artırmak için her bir grup ortak bir gelen kutusu, takvim, grup dosyaları için bulut depolama ve paylaşımlı OneNote Notebook içeriyor.
  3. Office 2016 Planlayıcısı, yeni planlar oluşturmak, düzenlemek, belirlenen görevleri atamak, tarih ve güncellemeleri ayarlamak gibi ekiplerin üstünde çalıştıkları çalışmaları düzenlemelerine yardımcı oluyor. Ayrıca görsel panel ve e-posta bildirimleri herkesin çalışmaları hakkında bilgilendirilmesini sağlıyor.
  4.  Office 2016, ışık hızında hızlı arama, düşük öncelikli e-postaları otomatik kaldırma ve OneDrive üzerinden bulut tabanlı eklere herkesin ulaşabilmesini sağlayan modern ve en akıllı gelen kutusunu kullanıcılara sunuyor.
  5. Gelecek aydan itibaren geçerli olmak üzere BT kontrol ve geliştirici deneyimleri, senkronizasyon, tarayıcı, mobil genelinde OneDrive Kurumsal için çok sayıda güncellemeler yapıldı.
  6. Bana Söyle (Tell Me), doğru Office özelliğini ve komutunu kolay ve hızlı bir şekilde bulmanızı sağlıyor ve Akıllı Arama ise interneti belgelerinize getiriyor. Dana önceden sadece Office Online içerisinde yer alan Bana Söyle ve Akıllı Arama şimdi bütün Office 2016 uygulamalarında mevcut.
  7. Excel 2016 verilerinizden en iyi şekilde yararlanmanız için şimdi Power BI entegresi sunuyor ve yeni modern tablolar sunuyor.
  8. Bulut destekli en son kullanılan belgeler listesi sayesinde belgelerinize Office Online, mobil uygulamalar veya Office 2016 uygulamaları içerisinden ulaşabilirsiniz.
  9. Windows Hello ile bilgisayarınızda ve Office 365’de sade bir görünüş veya dokunuş ile oturum açabilirsiniz. Artık şifre girmenize gerek yok.
  10. Windows Phone’larda yer alan Office Mobil uygulamaları ve Continuum ile telefonunuz bir masaüstü gibi hareket edecek. Aynı telefondan OneNote uygulaması ile not alırken proje, sunum veya satış bütçeleri oluşturabilir veya düzenleyebilirsiniz.

Office 2016’nın daha birçok özelliği bulunmakta. Bu özellikleri bizimle paylaşmaya ne dersiniz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz