Microsoft Edge Arama Motoru Nasıl Değiştirilir?

0
1094

Microsoft Edge

Microsoft Edge internet tarayıcısının varsayılan arama motorunu değiştirmek istiyor musunuz?Bildiğiniz gibi Microsoft Edge’de varsayılan arama motoru olarak Bing ayarlı. Bing mi daha yoksa başka bir arama motoru mu daha iyi, tartışılır. Ancak Bing kullanmak istemeyenler buna muhtaç değil. O zaman birlikte değiştirelim.

Arama motorunu değiştirmek istiyorsanız Microsoft Edge ayarlarından el ile arama motoru adresini yazamazsınız. Bu yüzden öncelikle adres çubuğundan arama motoru olarak ayarlamak istediğiniz siteye girmeniz gerekiyor. Yani Google, Yahoo vb. bir siteye girmeniz gerekmektedir. Sonra isterseniz kapatın, Microsoft Edge arama motoru olarak bu siteleri algılayacaktır. Ancak algılamasına rağmen seçim yapmanız gerekmektedir.

Microsoft Edge’i açın ve sağ üst tarafta “Diğer eylemler (üç nokta)” seçeneğine tıklayıp açılan pencereden Ayarlar’ı seçin.

Edge Arama Motoru - 1

Açılan pencerede aşağıya inin ve Gelişmiş ayarlar başlığı altında Gelişmiş ayarları görüntüle seçeneğine tıklayın.

Edge Arama Motoru - 2Yine açılan pencereden biraz aşağıya inin ve “Şununla adres çubuğundan ara” ayarını bulun ve “Bing (www.bing.com)” yazılı kutuya tıklayın.Edge Arama Motoru - 3

 

“<Yeni ekle>” seçeneğine tıklayın.

Edge Arama Motoru - 4

Karşınıza arama motorları gelecektir. Eğer hiçbir şey görmüyorsanız yazımızın başlarında belirttiğimiz gibi adres çubuğundan arama motoru olarak ayarlamak istediğiniz siteye girmemişsiniz demektir.

İstediğiniz arama motorunu seçip “Varsayılan olarak ekle” seçeneğine tıklamanız yeterli. Bundan sonra yaptığınız aramalar direkt olarak seçtiğiniz arama motoru üzerinden gerçekleştirilecektir.

Edge Arama Motoru - 5

Arama motorunu değiştirdiniz mi? Hangi arama motorunu kullanıyorsunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz