Giriş Ekranında E-Posta Adresi Nasıl Gizlenir?

0
621

Windows işletim sistemine sahip bilgisayarınızda yerel hesap yerine e-posta adresinizi kullanıyorsanız gizliliğiniz tehlikede olabilir.

Tüm bilgilerimizin tek bir tıklama ile önümüze geldiği bu sanal ortamda gizliliğe artık her şeyden önce gerek duyuluyor. Çeşitli yollardan hesaplarımıza oluşturduğumuz güvenlik önlemlerine bazı zamanlarda daha çok ihtiyaç duyuyoruz. Tehdit tabi ki diğer kullanıcılar oluyor.

Şu anki yüzyılda neredeyse herkes bir bilgisayar sahibi. İş yerlerinde, okullarda, evde, hastaneler ve daha birçok yerde kullanılan bilgisayarlar tehdite açık şekilde kullanılmayı bekliyor. En basitinden bilgisayarımızın açılışında gelen ekranda kendi e-posta adresimiz beliriyor. Bilgisayarı evde kullananlar için pek gerekli olmasa da diğer kullanıcılar için gerekli ve basit bir yöntem olan e-posta adresimizi gizlemek son derece kolay. Peki nasıl yaparız?

Giriş Ekranı E-Posta Gizle

İlk olarak bilgisayarımızdan Ayarlar bölümüne geliyoruz. Ardından Hesaplar bölümüne tıklayıp gelen sayfada Oturum Açma Seçeneklerine tıklıyoruz. Sayfayı aşağı kaydırıyoruz ve Gizlilik başlığı altındaki kutucuğumuzu kutucuğumuzu işaretliyoruz. Hepsi bu kadar!

Gizliliğe ne kadar dikkat ediyorsunuz? Bu yöntemi başarılı şekilde uyguladınız mı?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz