Ekran Görüntülerinin Kaydedildiği Dizini Değiştirin!

0
413

windows-10-logoBilgisayarınızı kullanırken bir kez de olsa ekran görüntünüzü yakalamışsınızdır. Özellikle klavyenizden Windows + Prnt (veya prt sc) tuşlarına basarak ekran görüntüsünü yakaladıysanız varsayılan olarak bir klasöre kaydedilmektedir. Hadi bu klasörü değiştirelim.

Konumuza giriş yaparken Windows tuşundan bahsettik. Windows tuşu klavyenizdeki Windows simgesi daha doğrusu üzerinde pencere bulunan simgedir. Bir ekran görüntüsü yakaladığınızda varsayılan olarak bir klasöre kaydediliyor dedik. Peki nerede bu klasör?

Klasöre gitmeniz için kendi kullanıcı adınıza ait klasörü kullanmanız gerekmektedir. Eskiden bu klasörün adı “Belgelerim” klasörüydü. Ne günlerdi değil mi? 🙂

Eğer bu klasör masaüstünüzde gözükmüyorsa daha önce sizin için hazırladığımız masaüstü simgelerini nasıl gösterebileceğinizle ilgili bu konumuzdan yardım alabilirsiniz.

ekran-goruntusu-dizin-degistir-1

Kendi kullanıcı adınıza ait klasöre girdikten sonra “Resimler” klasörüne girin.ekran-goruntusu-dizin-degistir-2Windows + Prnt tuşuyla yakaladığınız ekran görüntüleri otomatik olarak Resimler klasöründe yer alan “Ekran Görüntüleri” klasörüne kaydedilmektedir. Bu klasörün yerini ve adını istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

ekran-goruntusu-dizin-degistir-3Bu yazımız sizin için yararlı oldu mu?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz