Windows Phone Telefonunuza Windows 10 Mobile Nasıl Yüklenir?

6
44041

Hali hazırda Windows Phone 8 ya da 8.1 kullanıyorsanız cihazınıza nasıl Windows 10 Mobile yükleyeceğinizi açıklıyoruz.

w10mobile

Windows 10’un telefonlar için sürümü çok yakında yayınlanacak, fakat beklemek istemiyorsanız Windows Phone 10 ya da resmi adıyla Windows 10 Mobile’i şimdiden telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Nokia Lumia ya da yeni adıyla Microsoft Lumia kullanıcıları şanslı, çünkü bir çok model Windows 10’a yükseltilecek.

Bu yöntemin desteklendiği tüm cihazların listesi ise şöyle:

HTC One (M8) for Windows
LG Lancet
Lumia 430
Lumia 435
Lumia 520
Lumia 521
Lumia 525
Lumia 526
Lumia 530
Lumia 532
Lumia 535
Lumia 540
Lumia 550
Lumia 620
Lumia 625
Lumia 630
Lumia 635
Lumia 636
Lumia 638
Lumia 640
Lumia 640 XL
Lumia 720
Lumia 730
Lumia 735
Lumia 810
Lumia 820
Lumia 822
Lumia 830
Lumia 920
Lumia 925
Lumia 928
Lumia 930
Lumia 950
Lumia 950 XL
Lumia 1020
Lumia 1320
Lumia 1520
Lumia Icon

 

Windows 10 Mobile Yüklemek İçin Uygun Muyum?

Windows 10 Mobil sürümü, henüz tam olarak tamamlanmış değil ve bir önizleme sürümü, bu yüzden hatalar içerebilir ve günlük kullanım için uygun olmayabilir. Windows Phone cihazınızı geliştirme amacıyla kullanıyorsanız, son özellikleri denemekten korkmuyorsanız ya da ikinci bir cihazınız varsa bu sürümü yüklemek şu aşamada en mantıklısıdır.

Verileriniz yedeğini her zaman alın.

Hala yüklemediyseniz Windows Phone 8.1 Update sürümünü cihazınızı güncellemeniz gerekiyor. Lumia kullanıcıları ise Denim sürümünde olmalıdır. (Eğer bu sürüme güncellemediyseniz Ayarlar->Telefon Güncellemeleri altından öncelikle güncelleme yapmanız gerekmektedir.)

Windows 10 Mobile Nasıl Yüklenir?

Her şeyden önce test sürümlerini yüklemek için Microsoft hesabınızla cihazınıza giriş yapmış olmanız gerekiyor. Ardından bilgisayarınızdan https://insider.windows.com adresine giderek Windows Insider programına kayıt olmanız gerekiyor.

Windows Insider, Microsoft’un yeni yazılım sürümlerini herkesten önce demenizi sağlayan ve geri bildirim vermenize olanak veren programı.
windows-insider

Siteye girdikten sonra Başlarken butonuna tıklayın ve giriş yapmadıysanız telefonunuza giriş yaptığınız Microsoft hesabınızla giriş yapın.

Karşınıza çıkan sözleşmeyi okuduktan sonra en altta kabul ettiğinizi belirten kutuyu işaretleyip Gönder butonuna basın.

Tebrikler, artık Windows Insider programına katıldınız.

Şimdi telefonunuzdan devam edebilirsiniz. Cihazınızın şarjını tamamen doldurmanızı ve verilerinizi yedeklemenizi öneriyoruz.

Aşağıdaki bağlantıdan ya da telefonunuzda Windows Insider diye aratarak Windows Insider uygulamasını telefonunuza indirin.

Windows Insider
Windows Insider
Developer: ‪Microsoft Corporation‬
Price: Ücretsiz

İndirip kurduktan sonra Windows Insider uygulamasını başlatın.

windows-phone-insider1

Yukarıdaki ekrandan Önceki sürümleri al’ı seçin. (Burada muhtemelen bir çeviri hatası yapılmış ve preview yani ön izleme kelimesi previous yani önceki olarak çevrilmiş.)

windows-phone-insider2

Burada Insider Fast ve Insider Slow seçeneklerini göreceksiniz. Fast seçeneği yeni özellikleri ilk olarak almanızı sağlar ancak daha fazla hata ile karşılaşabilirsiniz. Slow seçeneğinde ise yeni özellikler daha uzun süre test edildikten sonra size sağlanır. Eğer günlük olarak bu telefonu kullanıyorsanız Slow ile devam etmenizi öneririz.

windows-phone-insider3

Burada cihazınızda zaman zaman sorunlar olacağı, markanıza göre garanti koşullarına tabi olmayacağını ya da cihazınızda ya verilerde zarar olabileceğini belirten genel bir uyarı alacaksınız. Kabul et’i seçerek bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

windows-phone-insider4

Bitti ekranına ulaştıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatıp kablosuz ağa bağlandıktan sonra Ayarlar -> Telefon güncellemelerine giderek güncellemeleri kontrol edin.

windows-phone-insider5

Dilerseniz “Veri ayarlarım izin verdiğinde güncellemeleri otomatik olarak indir” seçeneğiyle arkaplanda indirmeyi etkinleştirebilirsiniz. İndir butonuyla indirmeye başlatın.

windows-phone-insider6

Güncelleme hakkında bilgilerin yer aldığı bir ekranla karşılaşacaksınız. Tekrar İndir butonuyla İndirmeyi başlatın. İndirme işlemi için kablosuz ağa bağlı olmanızı öneriyoruz. İndirme boyutu cihazınıza göre değişebilir, hızlı bir internet bağlantısıyla bağlanarak indirme işlemini başlatabilirsiniz.

İndirme işlemi tamamlandıktan sonra güncelleme için hazırlanacak ve en sonunda güncelleme yükleme seçeneğiyle karşılaşacaksınız.

Telefonunuz kapanıp açıldıktan sonra Windows 10 Mobile’in keyfini çıkarabilirsiniz.

6 YORUM

 1. Merhaba . Adımları sorunsuz şekilde izledim fakat ‘güncellemeleri denetle’ seçeneğine tıkladığımda ‘telefonunuz güncel’ yazıyor . Güncellemenin gözükmeme sebebi nedir ?

 2. Merhaba . Bende Adımları sorunsuz şekilde izledim ‘güncellemeleri denetle’ seçeneğine bastığımda hiç bir güncelleme çıkmıyr ‘telefonunuz güncel’ yazıyor . Neden Güncelleyemiyorum Telefonum Lumia 1020.

 3. HP Elite x3
  Wileyfox Pro
  Microsoft Lumia 550
  Microsoft Lumia 650
  Microsoft Lumia 950/950 XL
  Alcatel IDOL 4S
  Alcatel IDOL 4S Pro
  Alcatel OneTouch Fierce XL
  Softbank 503LV
  VAIO Phone Biz
  MouseComputer MADOSMA Q601
  Trinity NuAns Neo

  Desteklenen Cihazlar yukarıdakilerdir yanlış bilgi vermeyin

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz