WhatsApp Desteğini Çekiyor!

0
804

WhatsAppÜnlü mesajlaşma uygulaması WhatsApp, işletim sistemlerinin bazı sürümlerinden desteğini çekiyor!

2009 yılında ortaya çıkan ve bu yıl yedinci yaşını kutlayan WhatsApp yapmış olduğu açıklama ile 2016’nın sonuna kadar farklı işletim sistemlerinden desteğini çekeceğini belirtti. 2016’dan sonra aşağıda belirttiğimiz işletim sistemlerinde WhatsApp artık desteklenmeyecek.

  • Android 2.1 ve Android 2.2
  • Windows Phone 7.1
  • BlackBerry 10 dahil olmak üzere BlackBerry
  • Nokia Symbian S60
  • Nokia S40

Yukarıdakilerden bazıları çoğu kişi tarafından artık kullanılmıyor. Ancak bizi en çok şaşırtan BlackBerry desteğinin kesilecek olması. Bu demek oluyor ki WhatsApp kullanabilmek için daha yeni Android ve Windows Mobile işletim sistemlerine sahip cihazlara sahip olmanız gerekiyor.

Eski bir cihaza sahipseniz artık yeni cihaz satın almanızın zamanı gelmedi mi? Yeni bir telefon almayı düşünüyorsanız “Yeni Bir Akıllı Telefon Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?” yazımız size fikir verecektir.

Bu ünlü sohbet uygulamasını kullanıyor musunuz? Sizin kullandığınız alternatif uygulamalar var mı? Yorum bölümünde belirterek bu sohbet uygulamasına alternatif arayan arkadaşlarımıza yardımcı olabilir ve onların da yeni uygulamaları keşfetmelerini sağlayabilirsiniz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz