Microsoft Artık Bitcoin Kabul Etmiyor!

67

Microsoft Bitcoin

Microsoft, Windows 10 Mağazasında yapılacak alışverişlerde artık Bitcoin ile ödemeyi kabul etmiyor.

2014 yılının aralık ayında Microsoft Amerika Birleşik Devletleri’nde Windows, Windows Phone ve Xbox ile ilgili satın almalarda Bitcoin ile ödeme seçeneği sunmaya başlamıştı. Görünüşe göre Microsoft Windows 10 sitesinde bu sanal para desteğini sessizce kaldırdı.

Store Bitcoin

Yukarıdaki görselde de görebileceğiniz üzere Mağaza’nın Bitcoin kabul etmediği belirtilmiş ve bunun yanı sıra Windows 10 ve Windows 10 Mobile için geçerli olduğu ayrıca vurgulanmıştır.

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan arkadaşlarımız, varsa Microsoft hesaplarındaki Bitcoin’leri bitene kadar kullanmaya devam edebilirler. Ancak hesaplarındaki para geri ödenmeyecektir. Bunun yanı sıra kullanıcılar Microsoft hesaplarına artık bu sanal parayı yatıramayacaklar.

Çoğu ülke ve şirket tarafından yasal olmayan ve kötü amaçlar için kullanıldığı söylenen bu sanal para birimi, Microsoft gibi büyük bir şirket tarafından kabul görmeye başlayınca internet dünyasını bir şaşkınlığa uğratmıştı.

Peki bu konuda siz ne düşünüyorsunuz? Mağaza’dan veya farklı sitelerden alışveriş yaparken bu sanal parayı kullandınız mı? Bunun haricinde bu sanal para hakkında ne düşünüyorsunuz?

Facebook Yorumları

BİR YORUM YAPIN