Siri Size Engel Olmasın!

0
352

Siri bazen sizlere engel olabiliyor ve kapatmak isteyebiliyorsunuz. Bu yazımızda sizlere bu engeli nasıl ortadan kaldıracağınızı anlatacağız.

Her işletim sistemi kendisi için sanal asistan geliştirmekte. Microsoft kendi akıllı cihazları için ürettiği Cortana, Google’ın Android cihazlar için geliştirmekte olduğu Google Now ve Apple’ın kendi cihazları için geliştirdiği Siri. Siri, diğer asistanlar ile kıyaslarsak en iyisi diyebiliriz. Cortana’nın halen Türkçe desteği yok maalesef. Bu da Türkiye’deki kullanıcıları üzüyor. Bu yazımızda ise sizlere Apple’ın kendi cihazları geliştirmiş olduğu sanal asistan Siri’yi nasıl kapatacağınızı ve kilit ekranında nasıl devre dışı bırakacağınızı anlatacağız.

1- Kilit ekranında Siri nasıl devre dışı bırakılır?

Eğer kilit ekranında Siri size engel oluyorsa sadece kilit ekranında devre dışı bırakabilirsiniz. Yani bu Siri’nin kilit ekranı haricinde çalışmasına engel olmayacaktır. Siri’yi kilit ekranında devre dışı bırakmak için cihazınızda yapmanız gerekenler:

Ayarlar’a girip Parola’yı seçin ve ardından Siri seçeneğini kapatın. Bu işlemleri yaptıktan sonra kilit ekranında Siri devre dışı kalacaktır.

IMG_4751IMG_4752

2- Siri tamamen nasıl kapatılır?

Bildiğiniz gibi Siri cihazınızda açık iken daha fazla pil tüketiyor. Tabi bu sorunun iOS 10 ile çözülmesini bekliyoruz. Eğer şarjınızın daha uzun gitmesini istiyorsanız veya Siri’den sıkıldıysanız, kullanmak istemiyorsanız Siri’yi devre dışı bırakabilirsiniz. Siri’yi devre dışı bırakmak için yapmanız gerekenler:

Ayarlar’dan Genel ayarlara geçiyoruz ve orada bulunan Siri seçeneğini seçiyoruz. Sonrasındaysa Siri yazısının üzerine tıklayarak Siri’yi kapatabiliyoruz.

IMG_4753IMG_4754

Siri’yi kullanıyor musunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz