İşte iOS 10.2 Beta 1 İle Gelen Tüm Özellikler!

0
476

iOS 10.2 Beta 1 geliştiriciler için yayınladı. Güncelleme pek çok yenilikle birlikte geliyor.

Apple’ın geliştiriciler için birinci beta sürümünü yayımladığı iOS 10.2 beraberinde birçok özellik getiriyor. Tüm bu özellikleri bu konuda bir araya topladık.

iOS 10.2’de Neler Yeni?

Unicode 9 Emoji Desteği

Mesajlaşma ve birçok alanda duygularımızı dile getiren emojiler, Unicode 9 ile birlikte daha çeşitli ve kapsamlı bir hale geliyor. Yeni emojiler arasında başlıca palyaço yüz, sümüklü yüz, selfie, baykuş, köpekbalığı, kelebek, avokado, krep ve kruvasan yer alıyor.

ios102emoji

Yeni Duvar Kağıtları

iOS 10.2 güncellemesi ile birlikte Apple mağazasındaki iPhone sayfasında yer alan duvar kağıtlarını da içeriyor. Yeni duvar kağıtlarının oldukça hoş durduğunu söyleyebiliriz.

ios102wallpaper-800x709

 

Kamera Ayarları

iOS 10.2 ile birlikte kamera uygulamasının açılışı da özelleştirilebiliyor. Yani artık kamera uygulamasını açtığınızda direkt olarak  fotoğraf makinesi modunun dışında video kamera veya Live Photo modlarında da açılmasını sağlayabilirisiniz. Güncelleme tüm kullanıcılar için yayınladığında ilgili özelleştirme “Fotoğraflar ve Kamera” ayarlarında yer alacak.

preservesettings-800x707

Mesajlaşma Efekti

iMessage uygulaması yeni efektlere kavuştu. Artık mesajlaşırken karşı tarafın ekranını yıldız pırıltılarıyla süsleyebilirsiniz.

celebratescreeneffect-800x709

Video Widgetları

iOS 10.2 güncellemesi ile birlikte kilit ekranına ekleyeceğiniz bir widget sayesinde video içeriklerinizi bu bölümde görüntüleyip kontrol edebileceksiniz.

videowidgetsios102

Acil Arama Seçeneği

Yeni güncelleme ile birlikte acil durumlarda daha önceden belirlemiş olduğunuz numaraya tek bir tıklama kısayolu sayesinde mesaj gönderebilir veya direkt olarak acil numara hattını arayabilirsiniz.

siri-calling-police-jpg

 

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz