iPhone ve iPad’de videolarınızı Gif’e çevirin!

0
1376

Bu uygulama ile kolay bir şekilde iOS cihazınızda bulunan video ve fotoğraflardan GIF oluşturup arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. 

Sosyal medyanın yeni trendi olan GIF içerikleriyle sıkça karşılaşıyoruz. Facebook gibi sosyal medya devlerinin GIF paylaşma desteği sunmasıyla birlikte bu akım giderek artmakta. Önceleri telefonlarımızla  hareketli görseller hazırlayıp bunları mesajla gönderdiğimiz günleri hatırlarsınız. Ancak o dönemlerde cep telefonunuzdan hazırladığımız GIFlerin kalitesini göz önünde bulundurduğumuzda günümüzde bu tür içerikleri daha kaliteli hazırlayan uygulamalarla karşılaşıyoruz. AppMadang tarafından iOS işletim sistemi için geliştirilen GIF Toaster ile video ve fotoğraflarınızdan kolayca GIF hazırlayabilirsiniz. Eğer siz de GIF yapmak isterseniz aşağıdaki adımları sırası ile takip ediniz.

1.Adım: Uygulamayı indirip kurmak

GIF Toaster - GIF Maker
GIF Toaster - GIF Maker
Developer: AppMadang
Price: Free+

Yukarıda butona dokunarak GIF Toaster uygulamasını cihazınıza indirip kurun.

2.Adım: Uygulamada dönüştürülecek video yada fotoğraf seçimi

Bahsetiğimiz gibi uygulama ile ister video ister fotoğraflarınızdan GIF yapabiliyorsunuz.

dönüştürme seçimi

Görseldeki yere dokunarak ek seçeneklere ulaşın.

çıkan seçenekler

Resimde gördüğünüz gibi seçenekler çıkıyor karşımıza. Bu seçenekler arasında hangi görüntüyü GIF’e dönüştüreceğimizi seçiyoruz ve ardından dönüştüreceğimiz görüntü aşağıdaki görseldeki gibi beliriyor.

seçilmiş hali

3.Adım: Dönüştürülecek görüntünün ayarları

Dönüştürülecek görüntü ile ilgili ek ayarlamalar yapabilirsiniz.

ayarlar

Buradaki ayarlardan GIF oynatma hızı, saniyedeki görüntü karesi ve boyutunu ayarlayabiliyorsunuz. Eğer görselinizde daha fazla ayar yapmak isterseniz uygulamanın PRO versiyonunu satın almanız gerekmektedir. Ücretsiz versiyonunda sadece basit ayarları yapabiliyorsunuz.

4.Adım: İstediğiniz ayarları yaptıktan sonra GIF olarak kayıt etmek

GIFinizde olmasını istediğiniz ayarları yaptıktan sonra artık son olarak dönüştürme işlemini yapmanız gerekmektedir. İçeriğinizi GIF yapmak için aşağıdaki görseldeki gibi “Convert” seçeneğine dokunun.

dönüştürme

Yukarıdaki fotoğrafta gösterdiği yere dokunduktan sonra dönüştürme işleminin uzunluğu içerik boyutuna göre zaman alacaktır. Dönüştürme işleminden sonra karşınıza aşağıdaki fotoğraftaki gibi kayıt etme seçenekleri gelecektir.

son hali

Burada ise isterseniz GIF’inizi tam ekran olarak izleyebilir ve “Save” seçeneği ile cihazınızda kaydedebilirsiniz. Save seçeneğine bastığınızda aşağıdaki resimdeki gibi seçenekler gelecektir. İster uygulamanın kendi içerisinde isterseniz galerinizde saklayabilirsin.

kayıt etme

Sizde cihazınızda GIF oluşturuyor musunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz