iOS’a Pokemon Go Nasıl Yüklenir?

0
1919

Merhaba! Daha önceki yazılarımızda Android kullanıcıları için Pokemon Go oyununun cihazlara nasıl yükleneceğini anlatmıştık. Bu yazımızda ise sıra iOS kullanıcılarına geldi.
İhtiyacımız olan tek şey ise sadece bir Avustralya mağazasına ait hesap.

Öncelikle, Avustralya mağazasına ait yeni bir Apple ID oluşturmakla başlıyoruz. Erişimine sahip olduğunuz herhangi bir mail adresini kullanabilirsiniz. Ayrıca herhangi bir popüler servis ile de yeni adres oluşturabilirsiniz. (Gmail, Yandex gibi)

Pokemon Go için Hesap Oluşutr - 1

Linke tıklayıp açılan sayfada Create your Apple ID’ye tıklıyoruz. Açılan sayfada istenen bilgileri (mail adresi, şifre, isim gibi bilgileri dolduruyoruz.)

Pokemon Go için Hesap Oluşutr - 2

Aşağıda çıkan ülke listesinden Avustralya’yı seçiyoruz ve güvenlik kodunu girip hesap onay ekranına geçiyoruz. Hesap onay ekranını da başarıyla atlattıktan sonra hesabınız oluşturuldu.

Pokemon Go için Hesap Oluşutr - 3
Daha sonra, mağazaya gidiyoruz ve en altında bulunan ID üzerine tıklayın ve hesabınızdan çıkış yapın. Bu işlemin ardından Avustralya hesabımızı tamamlayacağız.

Pokemon Go Mağaza

 

Çıkış yaptığımız yerden yeni aldığımız hesaba giriş yapıyoruz. Hesabın tamamlanabilmesi için ödeme adresi bilgileriniz istenebilir. Herhangi bir Avustralya adresini kullanarak doldurabilirsiniz.

Eğer bu bilgiler istenmiyorsa doğrudan diğer adıma geçebilirsiniz. (Örneğin: WA bölgesi, 6009 posta kodu ve (+61 8) telefon alan kodu olarak kullanılabilir.)

Linke tıklayın ve bu link sizi Avustralya mağazasına doğrudan yönlendirecek. İstenen bilgileri tekrar girin ve GET (edin)’e tıklayın.

Pokemon Go İndir

İndirme işleminin ardından kendi hesabınıza geri dönüp, Türkiye mağazasında tekrar oturum açabilirsiniz.

Türkiye hesabınızdan çıkış yapmayı unutursanız, karşınıza aşağıdaki gibi bir uyarı gelebilir.

Pokemon Go Türkiye

Bu ekranla karşı karşıya geldiğinizde tek yapmanız gereken Mağaza Değiştir’e tıklamak. Oluşturduğunuz Avustralya hesabıyla giriş yaptığınızda aynı şekilde oyunu sorunsuzca edinebilirsiniz.

Ve artık, minik Ash Ketchumlar, Mistyler olmaya hazırsınız! Bol yakalamalar.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz