iOS 10 Beta Kaldırma ve iOS 9.3’e Geri Dönme

3
32001

Yeni çıkan iOS 10 Beta’yı yükleyip ve beğenmediyseniz ve eski iOS sürümüne dönmek istiyorsanız bu yazımız size yardımcı olabilir.

iOS 10 ile gelen özellikleri anlattığımız yazımızı okumak için tıklayın.

Eğer iOS 10 Beta 1 (Geliştirici Önizlemesi) sürümünü iPhone, iPad ya da iPod’unuza kurmak istiyorsanız bu yazımızdan nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

iOS 10 Beta’yı Kaldırarak iOS 9’a Geri Dönme

Okurlarımızdan bazıları yorumlarda iOS 10 ile sorunlar yaşadığını ve stabil (kararlı) sürüm çıkana kadar beklemeyi tercih ettiklerini ve eski yazılımlarına geri dönmek istediklerini söylemişler. Diyelim ki siz de henüz geliştirme aşamasında olan iOS 10 Beta’dan memnun kalmadınız ve iOS 9’a geri dönmek istiyorsunuz. Bunu iTunes üzerinden yapabilirsiniz.

iTunes’i Kurun

Başlamadan bilgisayarınızda iTunes yazılımı yüklü değilse Apple’ın iTunes indirme sayfasından indirip kurunuz.

Yedek Alın

Geri dönme işlemi için cihazınızı geri yüklemeniz yani restore etmeniz gerekiyor, bu da cihazdaki tüm verilerin silinmesi anlamına geliyor. Bu yüzden önemli verilerinizi bilgisayarınıza alın, cihazınızı iTunes ile senkronize edin ve iTunes üzerinden tam kapsamlı bir yedek oluşturun.

Profili Silin

Eğer iOS 10 Beta’yı geliştici profili ile yüklediyseniz Ayarlar -> Genel -> Profil -> iOS Beta Software Profile -> Profili Sil yolunu izleyerek Beta profilini cihazınızdan kaldırın.

Geri Yükleme Dosyasını İndirin

Cihazınıza uyumlu iOS 9.3.2 restore yani geri yükleme dosyasını IPSW olarak indirmeniz gerekiyor. Bunun için  iOS 9.3.2 IPSW İndirme Bağlantıları yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Geri Yükleme Dosyasını Kurarak Cihazınızı Restore Edin (Geri Yükleyin)

Ardından iTunes ile iOS Güncelleme, IPSW Dosyası Kurma ve Temiz Kurulum yazımızda anlattığımız şekilde cihazınızı kurtarma moduna alarak indirdiğiniz iOS 9.3.2 IPSW dosyasını geri yüklemelisiniz.

3 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz