YouTube’da Mobil Oyunların Videosunu Paylaşın veya Canlı Yayın Yapın

0
172

Akıllı telefonunuzda oynadığınız oyunları videoya alabilir veya isterseniz eş zamanlı olarak YouTube üzerinden canlı yayın yapabilirsiniz.

YouTube’da, oynadığınız oyunların videosunu paylaşmak veya oyun oynadığınız esnada canlı yayın yapmak size birçok izleyici kazandırabilir. Bunu yapabilmeniz için ise herhangi bir ekstra donanıma ihtiyaç yoktur.

YouTube’da Mobil Oyunların Videosunu Paylaşın veya Canlı Yayın Yapın

YouTube’da, oynadığınız oyunların ekran videolarını paylaşmak için veya canlı yayın yapmak için ilk olarak Google’ın geliştirdiği ve Google Play Store’a sunduğu YouTube Oyun uygulamasını Android işletim sistemine sahip akıllı cihazınıza indirin.

Uygulamayı akıllı telefonunuza indirdikten sonra açın ve Başla butonuna tıklayın. Daha sonra kayıtlı Google hesabınızla uygulamada oturum açın.

Uygulama ana ekranının sağ üst tarafında yer alan ilk butona dokunun. Ekran Kaydı Alma penceresinde İleri’ye basın ve kayda başlamadan önce ağ bağlantınızın gücüne bağlı olarak video akış kalitesini 480p veya 720p HD olarak belirleyin.

Sonraki ekranda hangi oyunun ekran görüntüsünü kayda alacağınızı seçin. Şimdi Başlat’a tıklayarak işlemin son adımlarına yaklaşın. Ekran görüntüsü alma işlemini başlattıktan sonra oyun ekranının sol alt köşesine yerleşecek olan Kamerayı Aç, Mikrofonu Kapat, Kaydı Durdur butonlarını kullanarak kaydınızı yönetebilirsiniz.

Kayıt işleminiz bittikten sonra Gönder butonuna tıklayarak video başlığı ve video açıklaması düzenleme ekranına yönlendirileceksiniz. Bu ekranda videoda düzenlemeler de yapabilirsiniz. İşleminizi tamamlamak için ekrandaki boşluk alanları doldurun ve ekranın sol üst köşesindeki Paylaş butonuna tıklayın.

Uygulamada, kayıt esnasında ön kamera butonuna dokunursanız video kaydı içerisine siz de katılabilirsiniz. İstediğiniz zaman mikrofonu açıp kapatabilir, video kaydını duraklatabilir ve duraklattığınız andan itibaren tekrar kayda geçebilirsiniz.

Bu uygulamayı kullanarak YouTube üzerinden canlı yayın da başlatabilirsiniz. İnternet hızınız ne kadar güçlü olursa YouTube canlı yayınınız da o kadar kaliteli olur. Bu da size abone ve ziyaretçi sayısı yönünden faydalı olabilir.

Uygulama şu anda sadece Android cihazlar için indirilebilir durumda. iOS cihazlar için uygulamanın ne zaman kullanılır hale geleceği konusunda bir bilgi yok.

Teknoloji haberleri ve ipuçlarından anında haberdar olmak için Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz. Sağlıcakla kalın!

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz