Twitter Hesabı Nasıl Silinir?

0
319

Twitter hesabınızı tamamen kapatmak ve silmek istiyorsanız, sizin için hazırladığımız bu konumuz yardımcı olacaktır.

İnternetin, hayatımızın her alanına girmesiyle birbirinden farklı sosyal ağlar ortaya çıktı ve çıkmaya da devam ediyor. Başka bir sosyal ağ kullanmak istediğinizde veya kullanmaktan sıkıldığınızda hesabınızı silmek isteyebilirsiniz. Twitter kullanıyorsanız, hesabınızı nasıl silebileceğinizi anlatıyoruz.

Hesap Ayarlarınıza Gidin!

Twitter hesabınıza giriş yapın ve sağ üstte yer alan profil fotoğrafına tıklayarak açılan menüden Ayarlar’ı seçin. Açılan sayfa, hesabınızla ilgili temel ayalarınızı yapabileceğiniz “Hesap” sayfasıdır. Eğer değilse sol tarafta yer alan menüden “Hesap” seçeneğini seçin.

Sayfada aşağıya inin ve “Hesabımı devre dışı bırak” seçeneğine tıklayın.

Twitter Profil Ayarları

Daha sonra açılan sayfadan “x adlı kişiyi devre dışı bırak” butonuna tıklayın. Küçük bir pencere açılacak ve işlemi doğrulamanız için Twitter hesabınızın şifresini isteyecektir. Şifrenizi girdikten sonra “Hesabı devre dışı bırak” butonuna tıklayın.

Son Kararı Verin!

Twitter Hesabını Silme

Hesabınızı devre dışı bıraktıktan sonra 30 gün içerisinde tamamen silinecektir. Hesabınız silindiğinde verilerinize artık ulaşamayacaksınız. Hesabınızı silmekten vazgeçtiğinizde, hesabınıza 30 gün içerisinde giriş yaparak silme işlemini iptal edebilirsiniz.

Twitter hesabınızı başarılı bir şekilde sildiniz mi?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz