Türkiye’deki Tüm Kredi Kartları Online Alışverişe Kapatılıyor

1
355

Milyonlarca kredi kartı kullanıcısını ilgilendiren karar, Türkiye’deki tüm kredi kartlarının internet üzerinden alışverişe kapatılmasını gerektiriyor.

Kredi Kartları Online Alışverişe Kapalı Hale Getirilecek

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK)’nın aldığı karara göre hali hazırda kullanımda olan tüm kredi kartları online alışverişe kapatılacak ve yeni alınan tüm kartlar da kapalı olarak gelecek. 17 Ağustos’tan itibaren başlayacak uygulamayla kartınızı internet üzerinde kullanabilmeniz için yazılı veya sözlü onay vermeniz gerekecek. Bu da internet üzerinde alışveriş yapmadan önce bankanızla görüşmenizi gerektirecek ek bir adım demek.

Özellikle internet üzerinden e-ticaret yapanları ve internet üzerinden çeşitli servisleri kullananları (uygulama indirme, müzik servisleri vs) ilgilendiren bu haber, kredi kartı güvenliğinin sağlanması adına konulacak ek bir tedbir olsa da; e-ticaretten faydalanabilmek için ek bir aşama gerekmesi, e-ticaret için bir engel oluşturabileceği gibi, konudan haberdar olmayan kişilerden otomatik yenilenen servis ücretlerinin alınamaması sonucunda bazı servislerde ve hizmetlerde aksama gibi sorunlara yola açabilir.

Bankalar şimdiden kullanıcılarını konuyla ilgili bilgilendirmeye başlamışlar. Peki siz bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz?

1 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz