Türk Hackerlar Bir Çok Önemli Twitter Hesabını Hackleyip Tweet Attı

0
485

Türkiye ve Hollanda arasındaki gerginlik Twitter’a da sıçradı. Bir çok önemli Twitter hesabına erişim sağlayan Türk hackerlar mesaj içeren tweetler yayınlayıp kapak fotoğraflarını Türk bayrağı ile değiştirdi.

Türkiye’den giden bakanların konsolosluğa alınmaması, iniş izni verilmemesi ile bozulan Türkiye-Hollanda ilişkileri sonucu bir grup hacker bazı önemli Twitter hesaplarını hackleyip Almanya ve Hollanda karşıtı mesajlar yayınlandı.

Saldırıdan Forbes, Birleşik Krallık Sağlık Bakanlığı, Blockchain Starbucks Arjantin, Borussia Dortmund, Justin Bieber Japonya Fan hesabı gibi çok sayıda takipçisi olan hesaplar etkilendi.

Saldırının Hollanda merkezli “Twitter Counter” adlı bir istatistik servisi üzerinden yapıldığı ortaya çıktı. Servis kendi twitter hesabı üzerinden hacklendiklerini kabul etti ve servis üzerinden tweet atılmasını geçici olarak durdurup uygulama anahtarlarını değiştireceklerini açıkladı.Kısa bir sonra ise ilgili tweetlerin devam ettiği yönünde gelen bilgiler sonrasına “sadece bizim aracılığımızla olmayabilir.” şeklinde açıklama yaptılar.

 

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz