Netflix için VPN kullanın!

0
737

netflix-her-yer

Netflix için VPN kullanmalısınız. Neden mi?

Bildiğiniz gibi Netflix ülkemiz de dahil olmak üzere hemen hemen bütün ülkelerde hizmet vermeye başladı. Netflix zengin bir içeriğe sahip olmasına rağmen bu içerikler ülkelerden ülkelere farklılık göstermektedir. Bu farklılığın temel sebeplerinden biri yapmış olduğu lisans anlaşmaları bir diğeri ise Netflix ekibinin, kullanıcıların neler izleyebileceklerini düşünmesindendir. Ancak bu durum sinir bozucu olabilmekte. Takip ettiğiniz bir dizi veya filmin Netflix’te yer almadığını düşünsenize. Büyük bir ihtimalla bulamadığınız diziler veya filmler olmuştur. 🙂

Ekip üyelerimiz Benedict Cumberbatch ve Martin Freeman’in birlikte oynadığını Sherlock dizisinin sıkı takipçisi ve bu dizi Netflix Türkiye’de yer almıyor. Bunun çözümü ise bir VPN kullanmak. Yani kendinizi Amerika Birleşik Devletleri’nde göstererek Netflix’in duvarlarını yıkabilir ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki içeriklere ulaşabilirsiniz. Ya da Amerika’da yayınlanmayan ama başka ülkelerde yayınlanan içeriklere de başka bir ülkeyi seçerek ulaşabilirsiniz.

Tabi ki bir VPN hizmetini Netflix için kullanmanızı öneriyoruz. Ancak VPN hizmetlerinin güvenilir mi güvenilmez mi tartışmaya açık bir konu olduğunu söyleyebiliriz. E-posta hesaplarınız olsun banka hesaplarınız olsun, bir VPN hizmeti etkinken hesaplarınıza giriş yapmanızı önermiyoruz.

Netflix’i bilgisayarınızdaki internet tarayıcısından veya akıllı telefonunuzdan kullanıyorsanız ZenMate yükleyebilirsiniz. Ücretsiz olarak kendinizi Almanya, Romanya, Amerika Birleşik Devletleri ve Hong Kong’da gösterebilirsiniz. Diğer ülkeler için ücretli paketini satın almanız gerekmektedir. Tabi ki ZenMate yüklemek zorunda değilsiniz, ZenMate gibi ücretli ve ücretsiz çok sayıda hizmet yer almaktadır ve size uygun bir tane yükleyebilirsiniz.

Bu aralar TunnelBear’ın da popüler olduğunu belirtebiliriz. Sizin önerebileceğiniz bir program var mı? VPN hizmeti kullanıyor musunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz