İnternetin Sonu Yerli Oluyor!

0
331

images (12)

Yerli çalışmalarına devam eden Türkiye’miz, internette de yerli olmak için .ist ve .istanbul uzantısını tanıttı.

Bildiğiniz gibi şuan internet sitelerinin adresleri .com, .net, .org gibi uzantıları gibi adresleri kullanıyor. Kadir Topbaş eşliğinde düzenlenen toplantıyla beraber internet uzantılarına .ist ve .istanbul da eklendi.

Saraçhane bölgesindeki İBB binasında gerçekleştirilen toplantıya Kadir Topbaş eşlik etti.  Konuşmalarında “New York, Tokyo, Londra ve Roma’da var bizde neden yok” gibi ifadesini iletti.

Kadir Topbaş, Yeni Türkiye Markasına da değindi ve “Şimdi bir milli marka ortaya çıktı. Bu çok anlamlı bir şey. Sıradan bir iş değil. Bu inovatif düşünmenin ve dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmenin bir sonucu. İstanbullular da .istanbul alan adını kullanmanın gururunu yaşayacaklar. Uluslararası marka olan firmalar ve kamu kuruluşları başta olmak üzere ileride bireylere de bu alan adıyla İstanbul’un tanıtımına katkıda bulunacak ve İstanbul’dan dünyaya haykırmış olacağız. Bu bambaşka bir duygu ve gelecek kuşaklara büyük bir armağan olduğunu özellikle ifade etmek istiyorum. Gelecek kuşakların gurur duyacağı ve ‘iyi ki İstanbul alan adı alınmış’ diyeceği bir çalışmaya imza atık. İnternet artık İstanbul’dan başlayacak ve İstanbul ile anılacak. Ne kadar güzel bir şey. Ne kadar duygulu bir an… Metrolar veya altyapı yaparsanız kentli kullanır. Ama bu marka sadece İstanbul’da ve Türkiye’de değil, bölgemizde, hatta dünyada kullanılacak.” bu açıklamalarda bulundu.

istanbul

Yerli internet uzantısını beğendiniz mi? Bize fikirlerinizi paylaşın.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz