Sanal tarayıcı sayesinde yüksek hızda internet kullanabilmeniz mümkün.

Günümüzde internet bağlantı hızı büyük bir sorun oluşturuyor. Hele ki AKK dediğimiz belirli bir kullanımın ardından bağlantı hızını düşüren internet sağlayıcıları bu sorunun en büyük kaynağı konumunda. Her konuda olduğu gibi bu gibi sorunlarında elbette bir çözümü var. VDS ya da VPS gibi terimleri daha önce duymuş olabilirsiniz. Basitçe bu terimlari sanal bilgisayar olarak tanımlayabiliriz. Sanal bilgisayarlarda internet bağlantı hızı çok yüksek olup, donanım özellikleri ise sizin daha önceden belirlemiş olduğunuz düzeydedir. Kişisel bir sunucu kiralayıp tüm işlerinizi buradan yönetebilirsiniz. Tabi bu işlemin tamamen ücretsiz olan yöntemleri de var.

Rabbit isimli sosyal ağ platformu opsiyonel olarak kişisel bir VDS servisini kullanabilmenize olanak sağlıyor. Oldukça eğlenceli bir sosyal ağ olan Rabbit mobil kullanıcılarla iOS platformunda buluşuyor.

Rabbit – Watch Together
Rabbit – Watch Together
Developer: Rabbit, Inc.
Price: Free

Peki Rabbit platformunda yüksek hızda nasıl internet kullanabilirsiniz? Öncelikle rabb.it sitesine gidip kayıt olmanız gerekiyor. Bu servise kayıt olup kullanma ile ilgili tüm sorumluluğun size ait olduğunu belirtelim.

Açılan sayfada “Sign Up” seçeneğine tıklayın.rabb.it-1

Karşınıza gelen sayfada gerekli bilgileri girip “Sign Up” seçeneğine tıklayarak kayıt olabilir ya da Facebook hesabınızla bu işlemi kolayca halledebilirsiniz.

rabb.it-2Kayıt aşamasını geçtikten sonra Welcome Back! uyarısı ile karşılaşacaksınız. “Go to My Room” seçeneğine tıklayarak devam edin.

rabb.it-3

Rabbit’te arkadaşlarınızla konuşup mesajlaşabilir ve video görüşmesi gerçekleştirebilirsiniz. Biz şimdilik “Let’s video chat” ile devam edelim.

rabb.it-4

Karşınıza çıkan bölümde eğer varsa arkadaşlarınız ile video görüşmesi gerçekleştirebilirsiniz. Ama biz yüksek hızlı internet kullanmak istiyoruz değil mi? Sanal tarayacıyı açmak için “Decide what to watch” seçeneğine tıklayın.

rabb.it-5

İlgili seçeneğe tıkladığınızda alt kısımda açılan bir adres çubuğu ile karşılaşacaksınız. Adres çubuğuna gitmek istediğiniz internet sitesini yazıp “Go” seçeneğine tılayın.

rabb.it-6

Sayfaların oldukça hızlı bir şekilde yüklendiğini farkedeceksiniz. Sanal tarayıcıyı daha fonksiyonlu kullanmak için yakınlaştırma yapabilirsiniz.

rabb.it-7

İsterseniz bir de hız testi yapıp bağlantının ne durumda olduğunu kontrol edelim.

rabb.it-8Tüm işlemler bu kadar artık sanal tarayıcınızın tadını çıkarabilirsiniz. Tabi bu yöntemle herhangi bir indirme işlemi yapamayacağınızı belirtelim. Son olarak sanal tarayıcı içerikleri hızlı bir şekilde yükleyebilir ancak eğer internet hızınız belirli bir düzeyden daha düşükse bu deneyimi tam anlamıyla yaşayamazsınız.

1 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz