İnanılmaz Derecede Muhteşem 360 Derecelik Videolar

0
535

2015 yılının sonlarında bizimle 360 derecelik videoları buluşturan Facebook’ta beğendiğimiz 360 derecelik videoları bir araya getirdik.

İzleyiciye istedikleri açıdan izleyebilme olanağını sunan bu videolara Facebook üzerinde rastlamışsınızdır. Bu videolar farklı açılara sahip çok sayıda kamera tarafından kaydedilmiştir ve bütün kayıtlar tek bir videoda birleştirilmiştir.

İşte bizim beğendiğimiz videolar.

1. Taht Oyunları (Game of Thrones) Açılış Jeneriği

Günümüzün popüler dizisi Taht Oyunları’nın 150 saniye uzunluğundaki 360 derecelik açılış jeneriğinde kendinizi Khaleesi’nin ejderhalarından birinin sırtındaymışsınız gibi hissedeceksiniz.

Kralın Şehri’nden (King’s Landing) Dorne’a, daha önce hiç yaşamadığınız bir şekilde Westeros kıtasını keşfedin.

2. Uzaya Yolculuk

Uzay turizmiyle ilgilenen bir İspanyol şirket olan Zero 2 Infinity’nin hazırlamış olduğu video sayesinde bir hava balonuyla Stratosfer katmanına kadar çıkın ve muhteşem manzaranın tadını çıkarın.

3. Kuzey Kore’ye Bir Bakış

Dünyanın kapalı kutusu olmasıyla meraklı gözleri üzerine çeken Kuzey Kore’de bir kutlamanın nasıl olduğunu 360 derecelik açıyla görebiliyorsunuz. Bu video, İşçi Partisi’nin 70 yıl dönümüne ait kutlamasına ait.

4. Victoria Şelalesi’nde Tur Atın

Merkezi Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Washington’da bulunan ve dünyadaki eğitim ve bilim organizasyonlarından biri olan National Geographic’in paylaşmış olduğu bu videoda, Zambiya ve Zimbabve Cumhuriyeti arasındaki sınırda bulunan ve Victoria Şelalesi’nin ucundaki göl olan Şeytanın Havuzu’nda (Devil’s Pool) muhteşem bir gezintiye çıkıyorsunuz.

5. Times Meydanı’nda Kış Mevsimi

Amerika Birleşik Devletleri’nin New York şehrinin ünlü Times Meydanı’nda kış mevsimini yaşayın.

6. Hellblade Oyununda Bir Tur Atın

Çok iyi ve çarpıcı görsel efektlere sahip olmasıyla bilinen Hellblade’in bir sonraki oyunu olacak Hellblade: Senua’s Sacrifice’da biraz korkabilirsiniz.

7. Antarktika’nın Buzulları

Yine National Geographic’ten muhteşem bir video. Antarktika’daki buzulları yakından gördünüz mü? Yapılacaklar listenizde varsa bu maceranın size birkaç bin liraya patlayacağını biliyorsunuzdur. Şimdiden bu muhteşem manzarayı hiçbir ücret ödemeden görebilmeniz mümkün.

Tabi buzulların yanı sıra sevimli dostlarımız penguenleri de yakından 360 derecelik bir açıyla görebilirsiniz.

8. Mavi Melekler (Blue Angels) İle Uçun

Bizim Türk Yıldızlarımız varsa Amerika Birleşik Devletleri’nin deniz filosunun da gösteri ekibi olarak Mavi Melekler’i (Blue Angels) var. Kimilerine göre Türk Yıldızları kimilerine göre Mavi Melekler iyidir. Bu tartışmayı bir kenara bırakalım da Mavi Melekler ile muhteşem bir uçuş gerçekleştirin.

9. Köpekbalıklarıyla Yüzün

Köpekbalıklarıyla yüzmek gerçekten cesaret işi. Siz bu cesarete sahipseniz hiç sorun değil. 360 derecelik video tam size göre. Sualtında köpekbalıklarıyla bir gezintiye çıkın.

10. Rey’in Hızlı Aracı İle Yıldız Savaşları’nı (Star Wars) Yaşayın

Yıldız Savaşları’nı izlediniz mi? Hızlı bir araç var hani. İşte o araca atlayın ve Jakku Çölü’nde bir tur atın.

Bizim beğendiğimiz videolar bunlar. Bu videolar hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Sizin beğendiğiniz 360 derecelik videolar varsa yorum olarak aşağıya belirtebilirsiniz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz