Facebook’un Yeni Beğen Butonu WordPress Sitenize Nasıl Eklenir?

0
1189

Bildiğiniz gibi Facebook’un sıradan beğen butonu yenilenerek yeni simgeler eklendi. Peki bunları kendi WordPress sitenize eklemek ister misiniz?

Duyguların sanal ortamdaki yansımasını gösteren bu simgeler sitenizdeki yazılarınız hakkında kullanıcıların daha hızlı tepkiler vermelerini sağlıyor. Bu yazımızda Facebook’taki yeni beğen butonu simgelerinin yazılarına nasıl ekleyebileceğinizi anlatacağız.

Peki bu simgeler nasıl ortaya çıkıyor? Kullanıcıların zaman tünellerindeki yazılara Beğen dışında daha fazla tepkiler göstermesini sağlayan bu simgeler, Facebook zaman tünelinizdeki bir gönderide Beğen butonunun üzerine geldiğinizde gösterilmektedir.

Wordpress - Facebook Beğen - 1

Buna rağmen Facebook kod olarak WordPress’e hala eski Beğen butonunu sunuyor. O zaman yeni simgeleri siz ekleyin.

Yapmanız gereken ilk iş DW Reactions eklentisini yükleyip etkinleştirmek. Daha sonra Ayarlar -> Reactions yolunu izleyerek eklentinin ayarlarına gidip çeşitli değişiklikler yapabilirsiniz.

Eklenti şu an İngilizce. Ancak çeviri çalışmasına buradan katılabilirsiniz. İngilizce ile arası pek olmayan arkadaşlarımız için kısaca çevirecek olursak, sırasıyla;

  • Butonları göster
  • Sayacı göster (kaç kişinin tıkladığını gösterir)
  • Kullanıcılar beğen butonlarını kullanabilmek için kayıt olmalı.

3. seçeneğin işaretli olmamasını öneriyoruz. Herkes siteye kayıt olmak zorunda değil ne de olsa. Devam edelim.

  • Yazının üstünde göster
  • Yazının altında göster

Diğerleri de ana sayfada, arşiv sayfalarında, yazılarda ve sayfalarda gözükmesi için.

Wordpress - Facebook Beğen - 2

Beğen butonu tüm yazılarınızda otomatik olarak gözükecek şekilde etkindir. Ancak manuel olarak tema dosyanızda değişiklikler yaparak da gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Ayarlarınızı yaptıktan sonra istediğiniz yazıda butonları ve nasıl çalıştıklarını görebilirsiniz.

Wordpress - Facebook Beğen - 3

Bu butonlarında sadece sizin belirlediğiniz sayfalarda ve yazılarda gözükmesini istiyorsanız, otomatik başlığı altındaki Show reactions button (Butonları göster) ve Show reactions count (Sayacı göster) seçeneklerinin işaretini kaldırıp [reactions] kodunu butonların gözükmesini istediğiniz yazılarınıza ve sayfalarınıza eklemeniz yeterli.

Facebook beğen butonu simgelerini sitenize eklediniz mi?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz